NKÚ: Ázerbájdžánští kontroloři absolvovali seminář na téma kontroly příjmů státního rozpočtu

24.05.2018 8:06

Nejvyšší kontrolní úřad 21. května navštívili kolegové z Účetní komory Ázerbájdžánu. Ředitel odboru kontroly příjmů státního rozpočtu Javid Bayramov a ředitel odboru analýz Sanay Pashayev se zúčastnili odborného semináře na téma kontroly příjmů státního rozpočtu, který pro ně připravili zástupci Nejvyššího kontrolního úřadu.

NKÚ: Ázerbájdžánští kontroloři absolvovali seminář na téma kontroly příjmů státního rozpočtu
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

Hosté se seznámili s cíli, které si v kontrole příjmů státního rozpočtu NKÚ vytyčil – jde hlavně o to přispět k naplňování příjmů státního rozpočtu a zefektivnit činnosti spojené s výběrem rozpočtových příjmů. Dále zástupci NKÚ seznámili návštěvníky se strukturou auditu zaměřeného na tuto tematiku a uvedli praktické příklady kontrolních zjištění z národních i mezinárodních auditů a následně přijatých nápravných opatření v České republice ale i v mezinárodním prostředí.

Oběma účastníkům představili odborníci z NKÚ také vizi a plány Nejvyššího kontrolního úřadu spojené s jeho blížícím se předsednictvím organizace EUROSAI, která sdružuje na 50 kontrolních institucí z Evropy a některých dalších zemí včetně Ázerbájdžánu. Mluvilo se například o projektu NKÚ nesoucím název BIEP – Benchmarking Information Exchange Project, díky kterému mohou jednotlivé kontrolní instituce srovnávat data z různých zemí a do svých kontrol zahrnovat spolehlivé mezinárodní srovnání z různých oblastí. Řeč byla také o kongresu EUROSAI, který bude NKÚ jakožto předsedající země této organizace pořádat v roce 2020 v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí upozorňuje na epidemii cholery v Keni

9:52 Ministerstvo zahraničí upozorňuje na epidemii cholery v Keni

S ohledem na nebezpečí epidemie cholery v Nairobi a dalších oblastech Keni (kraje Baringo a Machakos…