NKÚ: V Praze jednali kontroloři ze zemí EU. Tématem byla DPH

1. 7. 2019 9:10

Ve dnech 27. – 28. 6. 2019 se v sídle Nejvyššího kontrolního úřadu uskutečnilo každoroční setkání Core Group 2 pracovní skupiny zaměřené na problematiku daně z přidané hodnoty Kontaktního výboru EU.

NKÚ: V Praze jednali kontroloři ze zemí EU. Tématem byla DPH
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

Ten sdružuje vrcholné představitele nejvyšších kontrolních institucí členských zemí EU a Evropského účetního dvora. Kontroloři na půdě NKÚ diskutovali například o evropských i národních opatřeních v boji proti únikům na DPH, legislativních novinkách v oblasti DPH, tématem byly také e-commerce a nastavení konečného systému DPH.

Za ČR se schůzky zúčastnili nejen zástupci NKÚ, ale také odborníci z Ministerstva financí ČR a Generálního finančního ředitelství, mezi zahraničními řečníky nechyběl ani zástupce Evropské komise. Na jednání kontroloři diskutovali také o výsledcích svých kontrol zaměřených na DPH.

NKÚ má s mezinárodní spoluprací v kontrole příjmů státu dlouholeté zkušenosti a to nejen v rámci této pracovní skupiny, ale i v samotné kontrolní činnosti. V loňském roce například dokončil koordinovanou kontrolu DPH v oblasti e-commerce, na které spolupracoval s nejvyšší kontrolní institucí Německa. Jedná se o dynamicky se rozvíjející oblast obchodování, která s sebou nese i významné riziko, že DPH nebude uhrazena. Zvláštní režim, který EU zavedla pro výběr DPH v této oblasti, má podle zjištění obou nejvyšších kontrolních institucí řadu nedostatků, které ztěžují správné zdanění elektronických služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Vlci v Chomutovské knihovně

11:54 Agentura ochrany přírody a krajiny: Vlci v Chomutovské knihovně

Výstavu o vlcích si mohou návštěvníci Chomutovské knihovny prohlédnout od zítřka až do konce března.