NPÚ: Průzkum na vybraných památkách přispěje ke zlepšení průvodcovských služeb

13.07.2019 17:33

Jaké prohlídky památek Vám nejvíce vyhovují? Co je pro Vás na prohlídce s průvodcem nejdůležitější? Podle čeho si obvykle vybíráte památku, kterou navštívíte? S takovými dotazy se na Vás mohou v těchto dnech obrátit zaměstnanci Národního památkového ústavu, kteří na vybraných památkách napříč Českou republikou provádějí až do konce září návštěvnický průzkum. Ten má přispět ke zlepšení způsobu prezentace památkových objektů a průvodcovské činnosti.

NPÚ: Průzkum na vybraných památkách přispěje ke zlepšení průvodcovských služeb
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Nekonečný výčet dat, přehlídka někdejších majitelů nebo pověsti o kouzelném zrcadle, které visí snad na každém druhém zámku. Tak takovou prohlídku byste na objektech ve správě Národního památkového ústavu rozhodně neměli zažít. Tomu má napomoci i právě probíhající dotazníkové šetření, které na vybraných dvaceti dvou památkových objektech různého typu a s odlišnou návštěvností zkoumá spokojenost turistů. „Návštěvníci mohou prostřednictvím dotazníku vyjádřit svá očekávání a názory týkající se způsobu prezentace památek. Výsledky průzkumu poslouží jako jeden z podkladů pro vytvoření modelu revitalizace průvodcovské služby v rámci Národního památkového ústavu”, upřesňuje členka výzkumného týmu Vendula Hnojská a dodává: „Data sbíráme nejen od návštěvníků, ale též od průvodců, ze sylabů, od kastelánů, zaměstnanců památek, ze sociálních sítí, knih přání a stížností nebo filmů.”

Výzkum bude probíhat do konce září. Data od více než 3100 respondentů vyhodnotí sociologové do konce tohoto roku. Výzkum je součástí projektu NAKI II Prezentace a interpretace historického prostředí jako nedílná součást kulturní výchovy a vzdělávání v čase nových médií a tzv. tekuté modernity. Řešitelem projektu je Národní památkový ústav a Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje druhou část přeložky Slaný – Velvary na silnici I/16

7:34 Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje druhou část přeložky Slaný – Velvary na silnici I/16

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo 21. září druhou část přeložky Slaný – Velvary na silnici I/1…