Na MŠMT se sešli krajští administrátoři rejstříku škol

21.10.2021 22:11 | Tisková zpráva

V prostorách MŠMT se sešli krajští administrátoři rejstříku škol a školských zařízení.

Na MŠMT se sešli krajští administrátoři rejstříku škol
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Jde vůbec o první setkání zástupců krajských úřadů s příslušným oddělením MŠMT, v průběhu kterého byla představena série aktuálních formulářů žádostí, metodiky k podáním a stanoviskům, a diskutována byla také oblast společného přístupu ke správní praxi.

Jednání se zúčastnili zástupci všech 14 krajů. Jednání zahájil ředitel odboru řízení regionálního školství Jan Mušuta: „Školský rejstřík je poměrně neviditelným, ale velmi důležitým nástrojem řízení soustavy škol a školských zařízení. Právě při rozhodování o zapisování, případně výmazu ze školského rejstříku, se rozhoduje o tom, jaké školy, školská zařízení, s jakými kapacitami a v jakých oborech vzdělání mohou v ČR poskytovat vzdělávání a mohou být financovány ze státního rozpočtu,“ řekl v úvodu a pokračoval: „Školský rejstřík vede MŠMT, ale zapisují do něj též krajské úřady. Je proto důležité, aby MŠMT plnilo svou roli metodického orgánu a sjednocovalo správní praxi, k čemuž vedlo právě dnešní setkání.“

Za MŠMT se jednání dále účastnili vedoucí oddělení dlouhodobého záměru ve vzdělávání a školského rejstříku Lenka Vejříková, vedoucí oddělení správních agend a rozkladové komise Ondřej Růžička, vedoucí oddělení archivní a spisové služby Martin Petrus, Jan Jirovský z oddělení správy a rozvoje informačních systémů, Martin Kuba a další pracovníci z oddělení dlouhodobého záměru ve vzdělávání a školského rejstříku. Ti představili krajským administrátorům v prezentaci rejstříku škol a školských zařízení a v prezentaci rejstříku školských právnických osob metodiky a další aktuality v této oblasti.

Školský rejstřík je veřejným seznamem, který obsahuje rejstřík škol a školských zařízení a rejstřík školských právnických osob. V rejstříku škol a školských zařízení lze vyhledat informace o konkrétní škole nebo školském zařízení (s výjimkou vysokých škol), v rejstříku školských právnických osob jsou pak bližší informace o školských právnických osobách. Další informace ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

21:50 Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

Na ombudsmana se obrátili stěžovatelé, kterým se nezdála výše jejich důchodu dostatečná. Oba dostali…