Na MSp jednalo generální shromáždění partnerů projektu e-Codex

27.01.2015 17:43 | Zprávy

Ministerstvo spravedlnosti hostilo 26. a 27. ledna generální shromáždění partnerů projektu e-Codex zaměřeného na rozvoj elektronické komunikace mezi soudy a dalšími účastníky v přeshraničních případech.

Na MSp jednalo generální shromáždění partnerů projektu e-Codex
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

Letošní setkání v Praze je prvním jednáním všech účastníků projektu v České republice. Projektu, který zahrnuje celkem sedm témat pilotních případů v oblasti civilního i trestního práva, se účastní zástupci z téměř všech států EU a evropské sdružení advokátů a notářů (CCBE a CNUE).  Vede ho Ministerstvo spravedlnosti Severního Porýní-Vestfálska z Německa.

Ministerstvo spravedlnosti ČR se účastní spolu s Polskem, Rakouskem, Francií, Nizozemím a Německem zejména pilotního testování elektronického řízení podle Nařízení ES č. 861/2007. Toto nařízení zavádí evropské řízení o drobných nárocích, jehož cílem je zjednodušit a urychlit řízení o sporech týkajících se drobných nároků v přeshraničních případech a snížit náklady na ně. Hodnota nároku bez navýšení o úroky, náklady a výlohy nesmí přesahovat v době doručení žalobního formuláře k příslušnému soudu částku 2 000 EUR. Rozhodnutí vydané v rámci evropského řízení o drobných nárocích v jednom členském státě se uzná a vykoná v jiném členském státě, aniž je nutné prohlášení vykonatelnosti, a bez možnosti napadnout jeho uznání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…