Na Ministerstvu zahraničí proběhla mezinárodní konference k mezikulturnímu dialogu a roli médií

11.11.2017 22:20

Dne 7. listopadu 2017 se v Černínském paláci pod záštitou ministra zahraničních věcí uskutečnil v pořadí již druhý ročník mezinárodní konference k mezikulturnímu a mezináboženskému dialogu a roli médií při utváření postojů mezi lidmi z odlišných kulturních prostředí.

Na Ministerstvu zahraničí proběhla mezinárodní konference k mezikulturnímu dialogu a roli médií
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Konference byla pořádána Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Ústavem mezinárodních vztahů a se zástupci zemí Organizace islámské spolupráce (OIC) v Praze, Nadace Anny Lindhové a nevládního sdružení Rady pro mezinárodní vztahy.

Ministr Zaorálek ve svém zahajovacím projevu varoval před budováním zdí mezi rozdílnými kulturami. Jen díky vzájemnému setkávání různých pohledů na svět a tradic jsou odlišné kultury stále živé a vyvíjejí se. Navzdory pesimistickým scénářům o nevyhnutelném střetu civilizací věří v univerzálnost lidských hodnot.

Letošní ročník tak navázal na úspěšné výsledky první konference pořádané v loňském roce, vzešlé z potřeb většího osvětového úsilí namířeného proti předsudkům a z nedůvěry ve společnosti pramenící z rozdílnosti kultur. Ze zahraničních hostů vystoupil jménem zemí OIC Farid Shafiyev, velvyslanec Ázerbajdžánu v ČR, dále Faisal bin Abdulrahman bin Muammar, generální tajemník vídeňského mezivládního Centra pro mezikulturní a mezináboženský dialog (KAICIID) založeného Saúdskou Arábií, Rakouskem a Španělskem za podpory Svatého stolce, Thibault Chareton, zástupce agentury OSN Aliance civilizací či velvyslanec Egyptské arabské republiky v ČR Abdar Rahmán Saláhaddín. Na konferenci byli také zastoupeni představitelé Indonésie, Jemenu, Súdánu, Palestiny, Polska, Rakouska a Velké Británie.

Odborníci se shodli na nezbytnosti prosazování správných praktik práce novinářů i politiků, které mimo jiné podporuje Aliance civilizací OSN, dále na důležitosti internetové vzdělanosti a jejího šíření mezi mládeží včetně orientace ve virtuálním prostoru a podpory schopnosti rozlišovat mezi pravdivými a nepravdivými informacemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pedagogická fakulta UK představí novou pozorovací laboratoř

15:50 Pedagogická fakulta UK představí novou pozorovací laboratoř

Novou observační laboratoř MysLab otevře zítra Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy na katedře psy…