Na UK proběhl večer věnovaný Milanovi Rastislavovi Štefánikovi

30.10.2018 10:01

Univerzita Karlova uspořádala slavnostní večer u příležitosti 100. výročí vzniku Československa nazvaný Pocta Milanovi Rastislavu Štefánikovi. Na akci, kde se hovořilo o odkazu tohoto významného státníka pro dnešní dobu, se sešla řada významných osobností.

Na UK proběhl večer věnovaný Milanovi Rastislavovi Štefánikovi
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Milan Rastislav Štefánik, absolvent Univerzity Karlovy, byl člověk řady profesí. Vystudoval astronomii, působil jako slovenský vlastenec v Praze, přispíval do řady periodik a některá i vydával. Především ale stál u zrodu nového Československého státu, na jehož vzniku ve velké míře spolupracoval s Tomášem Garrigue Masarykem a Edvardem Benešem. „Ačkoliv M. R. Štefánik zemřel předčasně, zanechal nám svůj odkaz – prvorepublikové Československo, jeden z nejdemokratičtějších a nejslušnějších států v celém meziválečném světě. Zanechal nám rovněž své ideály – svobodu, demokracii, toleranci a pevnou víru v to, že slušnost a poctivá práce ve prospěch obecného dobra mají svůj hluboký smysl,“ uvedl v průběhu slavnostního večera prorektor Univerzity Karlovy Martin Kovář.

Slavnostního večera, který se konal za podpory společností J&T BANKA, a.s. a SMP CZ, a.s., se zúčastnili vrcholní představitelé Univerzity Karlovy v čele s rektorem UK profesorem Tomášem Zimou, předseda vlády ČR Andrej Babiš, europoslanec Pavel Svoboda, bývalá velvyslankyně ČR na Slovensku Livia Klausová, zástupci slovenského a francouzského velvyslanectví v ČR a členové mnoha kulturních a vzdělávacích institucí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

22:45 Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

Povodí Moravy, s. p. dokončilo opravu více než 800 m dlouhého úseku vodního toku Lejtna v Bratčicích…