Na Univerzitě Karlově startuje Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

14.04.2018 11:24

V sobotu 21. dubna uvítá Univerzita Karlova všechny zájemce o celoživotní vzdělávání. Nejstarší a největší česká univerzita si pro ně v historických prostorách Karolina připravila Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů.

Na Univerzitě Karlově startuje Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Univerzita Karlova v Praze

Zástupci všech 17 fakult Univerzity Karlovy představí širokou nabídku programů CŽV. Univerzita Karlova nabízí možnost vzdělávání jak pro středoškoláky – Juniorskou univerzitu, tak pro seniory v rámci Univerzity třetího věku.

Nebude chybět ani široký doprovodný program. Pro návštěvníky je připravena série přednášek významných osobností Univerzity Karlovy. Ke shlédnutí bude například simulované soudní jednání jak z oblasti civilního, tak trestního práva, či se dozvíte, jak se rodí univerzitní insignie. Diskutovat bude možné s řadou předních univerzitních odborníků, například botanikem Václavem Větvičkou či lékařkou a propagátorkou zdravé výživy Kateřinou Cajthamlovou. Odborníci z Přírodovědecké fakulty návštěvníky seznámí s příbuzenskými vztahy v přírodě či s tím, jak geografové vnímají svět. Zájemci budou moci rovněž ochutnat „dobroty“ z molekulárního baru Přírodovědecké fakulty UK.

Pro mladé návštěvníky je připraveno několik přednášek Juniorské univerzity UK. Hovořit se bude o tom, jak potrestat teroristu, o úspěšné počítačové hře z dílny Matematicko-fyzikální fakulty a Filozofické fakulty Atentát 1942, která získala nominaci na „herního Oskara“, umělé inteligenci či asistované reprodukční medicíně.

V průběhu celého dne budou představitelé Lékařské fakulty v Plzni hovořit o zdravé výživě, cvičení pro seniory, prevenci diabetu či prevenci rakoviny prsu. Zájemci se rovněž budou moci dozvědět informace o správném čištění zubů či si budou moci nechat změřit tlak. Bude možné navštívit i nemocnici pro medvídky a další plyšáky. Chybět nebudou ani ukázky záchranářské práce.

Pro návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky historických prostor Karolina a Muzea UK, které nabízí stálou expozici o historii a současnosti UK, a připraven bude také zábavný dětský program a fotokoutek.

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů 2018

Kdy: sobota 21. dubna 2018
Čas: 10–16 hod
Místo: Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1 – Staré Město

Více informací naleznete na www.denczv.cuni.cz

!! VSTUP ZDARMA!!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zemědělství: Posun termínů zavedení zpřísněných hraničních kontrol v agrárním dovozu z EU do Velké Británie

16:09 Ministerstvo zemědělství: Posun termínů zavedení zpřísněných hraničních kontrol v agrárním dovozu z EU do Velké Británie

Vláda Spojeného království stanovila dne 14. září 2021 nový harmonogram zavedení zpřísněných kontrol…