Na domácí hospicovou péči dá Jihomoravský kraj i letos deset milionů

14.01.2020 15:05

Deset milionů korun vyčlenil letos Jihomoravský kraj na podporu poskytování domácí hospicové péče. Žádosti v rámci dotačního programu bude možné zasílat v druhé polovině února.

Na domácí hospicovou péči dá Jihomoravský kraj i letos deset milionů
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo
reklama

„Domácí hospicovou péči podporuje Jihomoravský kraj už pátým rokem. Smyslem je umožnit nevyléčitelně nemocným pacientům v terminálním stádiu života dožití ve vlastním sociálním prostředí. Tuto péči poskytuje tým zdravotnických a nezdravotnických pracovníků, tedy lékař, zdravotní sestra, pečovatelka, sociální pracovník a dobrovolníci. Každoročně se přitom zvyšuje počet klientů, kterým je umožněno prožít poslední chvíle v domácím prostředí, v roce 2018 byl počet již 531, což představuje oproti roku 2014 nárůst o 172 %. Potvrdilo se, že při zajištění komplexní péče jsou rodiny schopny zvládnout poslední dny svých příbuzných v domácím prostředí,“ uvedl krajský radní Milan Vojta. Jak zdůraznil, Jihomoravský kraj nyní dokončuje přípravu návrhu koncepce paliativní péče.

Příjem žádostí o dotace v Dotačním programu na podporu poskytování domácí hospicové péče v Jihomoravském kraji pro rok 2020 je od 14. února do 28. února 2020. Podrobnosti a formuláře budou zveřejněny na dotačním portálu JMK ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Klienti sociálních služeb s omezenou svéprávností mají právo na úplné a přístupné informace o očkování proti COVID-19

13:50 Veřejný ochránce práv: Klienti sociálních služeb s omezenou svéprávností mají právo na úplné a přístupné informace o očkování proti COVID-19

Na základě dotazů ze strany poskytovatelů sociálních služeb připravila zástupkyně ombudsmana Monika …