Na jaře vezme CzechInvest české start-upy do New Yorku, Toronta a Londýna

10.12.2018 16:08

Od středečního dne až do 5. února 2019 přijímá CzechInvest přihlášky českých start-upů, které by chtěly rozvinout své aktivity na zahraničních trzích v New Yorku, Torontu nebo Londýně. Na jaře příštího roku jsou pro ně připraveny několikadenní pobyty, během kterých proniknou do místních start-upových komunit nebo představí své produkty a služby na technologických konferencích. Vedle úhrady nákladů ve výši 50 až 100 procent pro ně CzechInvest připravuje i bohatý doprovodný program.

Na jaře vezme CzechInvest české start-upy do New Yorku, Toronta a Londýna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

V dubnu a květnu vezme CzechInvest start-upy v rámci projektu CzechMatch na týdenní pobyty do Londýna (15. – 19. 4. 2019) a New Yorku (6. – 10. 5. 2019). Na setkáních s místní start-upovou komunitou získají zpětnou vazbu a rady ohledně vstupu na zahraniční trh a budou mít možnost uzavřít nové obchody, navázat partnerství a zaujmout investory. S podporou projektu CzechMatch ve výši 50 až 100 procent CzechInvest letos již podobný program uspořádal, vedle New Yorku také v Singapuru.

„S tisícovkami start-upů a desítkami co-workingových center, inkubátorů a akcelerátorů, které zde působí, je londýnské start-upové centrum Silicon Roundabout právem srovnáváno s kalifornským Silicon Valley,“ říká Lucie Botha, zahraniční zástupkyně CzechInvestu ve Velké Británii. „V Londýně spolupracujeme se zavedenou společností Startup Manufactory, díky které se českým start-upům dostane profesionálního poradenství a příležitosti prezentovat svůj nápad přímo místním investorům,“ dodává.

S podporou projektu CzechDemo, také ve výši 50 až 100 procent, mají start-upy možnost představit své produkty a služby na technologických konferencích TechDay New York (2. 5. 2019) a Collision Toronto (20. – 23. 5. 2019). I zde pro ně, vedle účasti na samotných konferencích, CzechInvest spolu s místními partnery připravuje řadu přednášek, workshopů a networkingových setkání, kde mohou navázat důležité kontakty. Dosud CzechInvest v rámci projektu CzechDemo doprovodil na 13 akcí po celém světě 40 českých start-upů.

'„New York je druhým největším start-upovým ekosystémem na světě. Podle údajů z konce roku 2017 se zdejším start-upům podařilo získat více investic než start-upům ze Silicon Valley. Je také v pořadí třetí nejúspěšnější lokalitou ve vytváření tak zvaných unicornů, tedy start-upů, které dosáhnou hodnoty jedné miliardy dolarů,“ uvádí Jan Chmelík, zahraniční zástupce CzechInvestu v New Yorku. „I zde se naše start-upy mohou spolehnout na profesionální služby zdejšího start-upového odborníka, společnosti VentureOut, která má v oblasti mezinárodní akcelerace dlouholetou praxi,“ dodává.

Termíny konání newyorských akcí projektů CzechDemo i CzechMatch se prolínají. Start-upy, které se jich zúčastní, tak budou moci navštívit doprovodné akce jednoho i druhého. Do Kanady, konkrétně na konferenci Collision Toronto, vezme CzechInvest české start-upy v rámci svých projektů vůbec poprvé. V minulosti se tato konference konala v New Orleans a za čtyři roky, které uplynuly od jejího prvního ročníku, se rozrostla na akci, která láká desetitisíce návštěvníků.

'Projekty na podporu start-upů agentury CzechInvest jsou realizovány z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Více informací na www.podporastartupu.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Silnice mezi Lišovem a Vranínem je ve výstavbě

21:23 Ministerstvo dopravy: Silnice mezi Lišovem a Vranínem je ve výstavbě

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/34 mezi Lišovem a Vranínem. Nová komunikace …