Na milovníky opery čeká v Lednici open air představení

19.08.2014 11:00 | Zprávy

Nádvoří zámku rozezní tóny Nabucco

Na milovníky opery čeká v Lednici open air představení
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Nádvoří zámku v Lednici se v sobotu 23. srpna přenese do biblické doby zajetí Židů v Babylónu a Jeruzalémě. Dramatický příběh Nabucco, který je připisován italskému skladateli Giuseppe Verdimu, zde totiž pod širým nebem ztvární od 20.00 herci Severočeského divadla. Lednické představení bude závěrečným z letošní série projektu Klasika pod hvězdami, jež usiluje o přenesení kouzla velkolepých oper do romantického prostředí zámků.

V pořadí 5. ročník projektu Klasika pod hvězdami zprostředkovává divákům jednu z nejatraktivnějších oper všech dob. Na první čtyři představení Nabucco, jež se konala v Praze a Ostravě, naváže závěrečné operní vystoupení v prostorách nádvoří romantického zámku v Lednici. V sobotu 23. srpna se zde představí na 120 členů sboru Severočeského divadla, jejichž vystoupení obohatí také originální kulisy, živá zvířata nebo závěrečný ohňostroj. Na jevišti a orchestřišti o celkové délce 18 metrů zazní sugestivní příběh o osvobození Židů z babylónského zajetí. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Ovlivnění účinnosti léků

11:14 VZP: Ovlivnění účinnosti léků

Co všechno může ovlivnit účinnost léků a na co bych si měl dávat pozor?