Na veletrhu Regiontour bude kraj zvát návštěvníky na technické památky, gastronomické a folklorní zážitky i na sport

14. 1. 2016 19:41

Prožij a vyprávěj! To je motto, kterým se Moravskoslezský kraj od loňského roku prezentuje v oblasti cestovního ruchu. Stejně tomu bude i letos na veletrhu Regiontour 2016, který se od 14. do 17. ledna koná na brněnském výstavišti.

Na veletrhu Regiontour bude kraj zvát návštěvníky na technické památky, gastronomické a folklorní zážitky i na sport
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj ve spolupráci se třemi partnerskými moravskými kraji (Jihomoravským, Olomouckým a Zlínským) vydal Mapu zážitků Moravy a Slezska, obsahující nabídku nejrůznějších turistických cílů a pravidelně se opakujících kulturních, gastronomických či sportovních akcí. Tuto mapu představí zástupci čtyř moravských krajů na společné tiskové konferenci veletrhu Regiontour v Brně.

„V mapě zážitků zájemci najdou deset turistických cílů z každého kraje a jeden tzv. horký tip k návštěvě. Za náš kraj je tímto tipem Národní kulturní památka Dolní oblast Vítkovice a Landek Park, která patří k nejnavštěvovanějším atrakcím v České republice. Kromě turistických cílů mapa obsahuje výčet významných společenských akcí, které se v našem regionu pravidelně konají. Pro veřejnost je dostupná na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje v Ostravě a na vybraných veletrzích cestovního ruchu,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro investice a cestovní ruch Ivan Strachoň.

Upozornil na to, že prezentaci na letošním veletrhu Regiontour pojme Moravskoslezský kraj jako informační službu. Letos tedy Moravskoslezský kraj nebude mít vlastní stánek, jako tomu bylo v předchozích letech. Zájemci však budou moci získat všechny potřebné informace a požadované brožury a mapy
na informačním pultu stánku CzechTourism.

„S ohledem na klesající návštěvnost veletrhu jsme přistoupili na variantu prezentace Moravskoslezského kraje, která nebude sestávat z vlastní expozice. Kraj využije nabídky CzechTourismu a bude se prezentovat v jeho stánku. Všechny potřebné informace, brožury a mapy tam budou návštěvníkům k dispozici,“ vysvětlil náměstek hejtmana Ivan Strachoň a dodal: „Nejde nám o to, mít monstrózní stánek, ale představit naše služby, novinky a podat návštěvníkům požadované informace.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Česká iniciativa pro umělou inteligenci AICZECHIA založena a napojena na evropskou síť CLAIRE

8:24 ČVUT: Česká iniciativa pro umělou inteligenci AICZECHIA založena a napojena na evropskou síť CLAIRE

Dne 21. března 2019 proběhlo v Praze 1. řádné plenární zasedání AICZECHIA – celonárodní iniciativy p…