Nad veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2016 v Brně převzala záštitu ministryně Šlechtová

17.01.2016 10:08

Tento týden 14. ledna 2016 náměstkyně pro řízení sekce regionálního rozvoje Klára Dostálová za Ministerstvo pro místní rozvoj slavnostně zahájila brněnské veletrhy GO - Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu a REGIONTOUR - Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech. Oba veletrhy patří k těm největším prezentacím průmyslu cestovního ruchu ve střední Evropě. Hlavním tématem veletrhů je trávení volného času a dovolená v České republice i v zahraničí. Veletrhy trvají dodnes.

Nad veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2016 v Brně převzala záštitu ministryně Šlechtová
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

Jako každoročně, i nad letošním ročníkem veletrhů převzala záštitu ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Veletrh REGIONTOUR představuje vhodnou příležitost pro prezentaci regionů, což se odráží v nabídce veletrhu, kde jsou prezentovány zejména památky, kulturní akce a festivaly, ski areály a lázně celé republiky. K pestré domácí nabídce v Brně přispívají expozice krajů, turistických regionů a jednotlivých měst České republiky, stejně jako expozice České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. Veletrh GO je zaměřen naopak na prezentaci nabídky cestovních kanceláří a agentur v zahraničních destinacích.

Na veletrzích cestovního ruchu v Brně je zastoupena zahraniční účast ze Slovenska a také rozšířená oficiální účast Maďarska, tedy země Visegrádské čtyřky, které Česká republika do poloviny letošního roku předsedá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

14:27 Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

Tematický stream Českého rozhlasu nabízí v souvislosti s úmrtím cestovatele Miroslava Zikmunda desít…