Nadace ČEZ: Cyklisté z Vysočiny pomohli získat finance na terapeutickou zahradu

09.07.2020 18:00

Tradiční cykloakce pořádaná letos potřinácté organizací Vysočina Tourism čítala na pět dnů putování a pět desítek nadšených cyklistů, kteří urazili 250 km vzdálenost po krásách Vysočiny. Krom toho pomohli dobré věci, když při svých cyklotoulkách zapínali aplikaci Nadace ČEZ - EPP Pomáhej pohybem a přiřazovali body Domovu Kamélie z Křižanova.

Nadace ČEZ: Cyklisté z Vysočiny pomohli získat finance na terapeutickou zahradu
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Cyklisté z Vysočiny pomohli získat finance na terapeutickou zahradu

V průběhu pětidenního putování s názvem „Křížem krážem Vysočinou na kole“, cykloturistické akce, kterou již po třinácté na začátku letních prázdnin pořádala krajská organizace Vysočina Tourism, mohli účastníci přispět šlapáním na kole prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem na projekt Inkluzivní terapeutické zahrady Domova Kamélie Křižanov.

Trasa dlouhá přes 250 kilometrů vedla z nejsevernějšího města Vysočiny Golčova Jeníkova přes Světlou nad Sázavou, Jihlavu, Jemnici, Jaroměřice na Rokytnou se zastávkou také v Jaderné elektrárně Dukovany do Dalešického pivovaru. Každé z pěti etap se zúčastnilo kolem padesáti cyklistů.

Body na podporu Domova Kamélie rychle přibývaly, a tak mohla v úterý 7. července ředitelka domova Silvie Tomšíková v Dalešicích, kam přijela z Křižanova na kole, převzít symbolický šek na 90 000 korun od Nadace ČEZ.

„Účelem projektu je vytvoření inkluzivní terapeutické zahrady v exteriéru domovů pro osoby se zdravotním postižením střediska Bystřice nad Pernštejnem. Zahrada napomůže aktivnímu rozvíjení smyslových schopností a dovedností našich klientů, k jejich aktivizaci a zpříjemnění pobytu v zahradě.  Přímo z nadačního příspěvku nakoupíme hudební prvky jako xylofon a zvukové hry a zbýt by mělo i na dřevěné lavičky,“ říká ředitelka Domova Kamélie Silvie Tomšíková, která tuto akci aktivně podpořila v rámci první i druhé etapy této cykloakce.

Jak EPP – Pomáhej pohybem funguje

Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu. Aktuální grantová řízení naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: I letošní letní sezónu ovlivňuje koronavirus, přesto je obsazenost výborná

22:23 Turistický spolek Lipenska: I letošní letní sezónu ovlivňuje koronavirus, přesto je obsazenost výborná

Hotely na břehu Lipenské přehrady jsou na začátku sprna plné téměř ze 100 procent. Platí pravidlo, ž…