Hned dvě nová Oranžová dětská hřiště byla v minulých dnech zprovozněna v Mělníku. Obě jsou součástí mateřských škol, a to MŠ Motýlek a MŠ Čtyřlístek. Na obě přispěla městu Nadace ČEZ celkovou částkou 1,5 milionu korun.
MŠ Čtyřlístek v Tyršově ulici využila finanční prostředky na revitalizaci 23 let starého hřiště. „Stávající povrch již nebylo možné považovat za odpovídající ve vztahu k bezpečnostním normám a neumožňoval ani plnohodnotné a bezpečné využívání těchto venkovních prostor dětmi. Revitalizace hřiště proto zahrnovala výměnu umělého povrchu včetně vybudování 3D herních prvků a zemní trampolíny,“ poznamenala ředitelka mateřinky Šárka Škrabalová.
Také hřiště u MŠ Motýlek, která se nachází v areálu místní nemocnice, potřebovalo po letech provozu opravit a zmodernizovat. „Stav herních prvků již neodpovídal bezpečnostním normám, takže ani naše děti nemohly hřiště plnohodnotně a bezpečně využívat. I v našem případě je nový umělý litý povrch doplněn o 3D prvky s probarvenou grafikou. A protože jsme v areálu nemocnice, místo hradu či pirátské lodi má náš multifunkční prvek podobu sanity,“ doplnila Hana Nováková, ředitelka MŠ Motýlek.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Dokumenty, zásady a pravidla ParlamentníListy.cz
Peníze
Milá paní Kateřino, Můžete nám objasnit odkud berou peníze ,,milión chvilek"a kdo platí ten sjezd německých pamětníků??
Další články z rubriky
19:34 Český rozhlas: Den otevřených dveří rozhlasu v regionech
Český rozhlas i letos otevře své dveře v Praze i v regionech. V sobotu 16. května 2026 se návštěvníc…
- 16:32 ČEZ: Sokolí rodina v Dukovanech se rozrostla
- 13:28 MPO: Mistrovská zkouška posílí prestiž českých řemesel
- 10:29 MHMP: V Holešovicích vznikne nové moderní hřiště pro psy
- 7:01 Veřejný ochránce práv: Navrhli jsme jednodušší pravidla ve věznicích
- 22:11 Povodí Moravy: I přes sucho je třeba dál budovat protipovodňová opatření




