Nadace ČEZ: Domov sv. Josefa zkvalitňuje péči

10.11.2018 14:58

Největší středisko Oblastní charity Červený Kostelec, Domov svatého Josefa v Žirči, které je zároveň jediným lůžkovým zařízením pro pacienty s roztroušenou sklerózou v České republice, slavnostně otevřel nový bezbariérový chodník a náměstí s relaxační zónou pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Nadace ČEZ: Domov sv. Josefa zkvalitňuje péči
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

A to i díky pomoci uživatelů mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem a Zaměstnaneckým grantům. Nadace ČEZ tak přispěla celkovou částkou 130 tisíc korun.

„Jsme jediným lůžkovým zařízením v České republice pro nemocné roztroušenou sklerózou. Provozujeme oddělení zdravotní, odlehčovací a trvalého pobytu, které poskytuje nemocným s roztroušenou sklerózou komplexní lůžkovou péči zaměřenou na specializovanou rehabilitaci. Roztroušená skleróza je jedno z nejčastějších a nejvážnějších neurologických onemocnění, které způsobuje postupné ochabování svalstva. Jsme proto vděčni za každou pomoc a děkujeme Nadaci ČEZ i zaměstnancům za finanční podporu,“ říká vedoucí Domova svatého Josefa v Žirči Dominik Melichar.

Díky podpoře Nadace ČEZ tak vznikl prostor pro setkávání nemocných i zdravých, byla bezbariérově zpřístupněna i rehabilitace a ergoterapie.  Proti původní rozbité blátivé cestě s horou zeminy se prostor stal pohodlným i pro pacienty na vozíčcích. Mezi domovem Sv. Kláry a dalšími objekty tak nyní panuje čilý ruch.

Páteční slavnostní otevření bezbariérového náměstí a chodníku v Žirči u Dvora Králové nad Labem s přestřižením pásky a požehnáním uvítali nejen nemocní, ale i personál domova.

Část finančních prostředků na vybudování náměstíčka, pomohla získat podpora uživatelů aplikace EPP Pomáhej pohybem, kteří pro projekt Domova svatého Josefa získali potřebný počet bodů. Ty pak Nadace ČEZ přetavila ve stotisícový finanční příspěvek na stavbu. Pomohli i zaměstnanci Skupiny ČEZ pomocí zaměstnaneckého grantu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany opět nabízí nepotřebné nemovitosti, koupit můžete i řopík na jihomoravské vinici

22:54 Ministerstvo obrany opět nabízí nepotřebné nemovitosti, koupit můžete i řopík na jihomoravské vinici

Ve středu 22. září Ministerstvo obrany vyhlásilo letos již předposlední výběrové řízení na zjištění …