Nadace ČEZ: Energetici podpořili seniory v Domově Magnolie hned dvakrát

14.02.2021 9:33

Ostravský domov Magnolie, který se stará o 73 seniorů se zdravotním postižením, je dlouhodobě proslulý pozitivním přístupem k aktivnímu životu svých obyvatel. Vedení už dříve zařídilo klientům posezení s ptačí voliérou nebo kozí výběh, teď jim díky podpoře Nadace ČEZ pořídilo interaktivní zobrazovač a netradiční kavárnu.

Nadace ČEZ: Energetici podpořili seniory v Domově Magnolie hned dvakrát
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Interaktivní zobrazovač má všestranné využití – hodí se k jednoduchým hrám, které procvičují paměť, cvičí jemnou motoriku, zlepšeují soustředění, prostorovou orientaci a vnímání. „Přístroj můžeme jednoduše přemístit na kterýkoliv pokoj, takže nám velmi pomáhá také při práci s imobilními klienty. A nekomunikující klienti mohou vyjádřit své pocity vybarvováním a malováním obrázků,“ vysvětlila ředitelka Domova Magnolie Andrea Gibejová a dodala, že v době loňské totální uzávěry zařízení využívali zobrazovač po propojení s počítačem a internetem také ke komunikaci seniorů s rodinami.

Zobrazovač získali senioři hlavně díky aktivitě sportujících lidí, kteří projekt podpořili svou energií prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Druhý dar získalo zařízení s pomocí zaměstnanců, kteří pracují v nedaleké společnosti ČEZ Energetické služby.

„Díky takzvanému zaměstnaneckému grantu jsme  mohli pořídit profesionální kávovar. Původně měl sloužit ke zpříjemnění života našich klientů, protože chvíle společného posezení, povídání a třeba i poslechu hudby u dobré kávy jsou pro naše klienty trpící zejména Alzheimerovou demencí velmi důležité. Zatím ale situace společným dýchánkům u kávy moc nepřeje, tak klientům nosíme výbornou kávičku pro zlepšení nálady přímo do jejich pokojů,“ dodala Martina Müllerová, vedoucí aktivizačního úseku Domova Magnolie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Úprava generálního pardonu, promíjejícího DPH, usnadní dodávky státu

22:54 Ministerstvo financí: Úprava generálního pardonu, promíjejícího DPH, usnadní dodávky státu

Ministerstvo financí předložilo na dnešní jednání vlády rozšíření generální pardonu rušícího DPH na …