Nadace ČEZ: Na Oranžových kolech se vyšlapalo přes 100 tisíc korun pro opuštěné děti a seniory

17.07.2021 16:11

Zatímco na pódiu rozdávali lidem energii Lake Malawi, Jaroslav Uhlíř a Anna K., pod pódiem se na Oranžových kolech Nadace ČEZ vyšlapalo 102.471 korun pro opuštěné děti a seniory.

Nadace ČEZ: Na Oranžových kolech se vyšlapalo přes 100 tisíc korun pro opuštěné děti a seniory
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Festival Energie pro kulturu v kouzelném prostředí ostravských Dolních Vítkovic přinesl radost stovkám diváků a zároveň pomohl dobré věci.

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 17982 lidí

Kluci a holky z Dětského domova Šance v Olomouci, pro které se na Oranžovém kole vyšlapalo 52.936 korun, se zapojili i do programu festivalu. V domově totiž už dlouhá léta funguje pod vedením strejdy ředitele dětská kapela, která diváky uchvátila skvělou produkcí známých popových písniček. „Je to pro nás krásný honorář,“ usmíval se ředitel domova Dalibor Křepský. Peníze od Nadace ČEZ domov použije na prázdninové tábory a výlety dětí. „Po všech lockdownech si potřebují odpočinout a zrelaxovat, takže jsme pro ně připravili pestrý program na celé prázdniny. A to něco stojí,“ dodal ředitel.

Druhou organizací, kterou diváci podpořili a vyšlapali pro ni 49.535 korun, je karvinský Nový domov, který pečuje téměř o dvě stovky seniorů. „Když jsme peníze získali díky kulturní akci, rozhodli jsme se je použít na kulturu. Naši klienti už se nikam za zábavou vypravit nemůžou, takže se snažíme zajistit různá kulturní vystoupení přímo v domově,“ vysvětlil ředitel Nového domova Daniel Rychlík, že peníze od Nadace ČEZ se budou opravdu hodit.

Cílem festival Energie pro kulturu je obnova kulturního života v Česku po koronavirové pauze a podpora umělců z jednotlivých regionů. V Ostravě se díky tomu kromě Anny K., Lake Malawi, Jaroslava Uhlíře Cirku La Putyka představili i místní kapely a divadla. Putovní festival se z Ostravy postupně přesune do Českých Budějovic, Mělníka, Plzně, Třebíče a Děčína. Více ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Rumun důsledné celníky neoklamal

21:23 Celní správa: Rumun důsledné celníky neoklamal

Důkladně ukrytý kontraband cigaret odhalili pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina v chladícím d…