Nadace ČEZ: Oranžové kolo na Colours - letos se bude pro charitu „šlapat rukama“

17.07.2019 21:01 | Zprávy

Místo klasických cyklistických trenažerů nabídne letošní festival Colours of Ostrava simulátory handbiků neboli kol pro vozíčkáře, na kterých se „šlape rukama“. Zájemci na nich mohou vysportovat energii, kterou pak Nadace ČEZ převede na finance a pošle stejně jako vloni nadačnímu fondu LA VIDA LOCA a obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku.

Nadace ČEZ: Oranžové kolo na Colours - letos se bude pro charitu „šlapat rukama“
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Největší tuzemský hudební festival Colours of Ostrava

Loňský dar ve výši 150 823 korun použila LA VIDA LOCA mimo jiné na vybavení 50 kufříků, které putovaly do porodnic v Ostravě a dalších městech Moravskoslezského kraje. „Letošní výtěžek bychom rádi využili na nákup dětských lahviček, památníčků, fotoalb nebo materiálů na pletené hračky a oblečky. Rádi bychom také pořídili tiskárnu pro tisk fotografií,“ řekla Iva Říhová, spoluzakladatelka a projektová ředitelka nadačního fondu, která už se těší na šlapání „v nové poloze“.

Zástupci společnosti Kola pro Afriku si z loňských Colours odvezli 152 600 korun, za které koupili část náhradních dílů na darovaná kola Gambie, ale také nářadí pro mechaniky, kteří se v Gambii dětem o kola starají. „Potřebujeme, ať kola v Gambii slouží co nejdéle – ty, co už tam jsou, i ty, které tam povezeme v roce 2020. Proto musíme zajistit kvalitní náhradní díly na stará kola a upravit ta nová, například zapouzdřit středy, aby se do nich nedostal písek,“ vysvětlila ředitelka organizace Radka Filipíková, která se těší na společné šlapání s kolegy z druhé neziskovky i na kontakt s lidmi, kteří Kola pro Afriku podporují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha získá byty pro dostupné bydlení

10:29 MHMP: Praha získá byty pro dostupné bydlení

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém čtvrtečním jednání schválilo poskytnutí dotací z fondu Rozvoje d…