Nadace ČEZ: Setkání hvězd na Lipně vyneslo přes sto tisíc

24.08.2020 18:20

Kateřina Neumannová, Dominik Hašek, Jiří Ježek, Arnošt Petráček, to je neúplný výčet sportovců, kteří se v rámci Lipno Sport Festu zapojili do charitativní akce Oranžové kolo Nadace ČEZ. Minutou své energie přispěli prachatickému Hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna a organizaci Pro Arny, která se stará o přípravu na paralympiádu právě tohoto handicapovaného sportovce.

Nadace ČEZ: Setkání hvězd na Lipně vyneslo přes sto tisíc
Foto: ČEZ
Popisek: Dominik Hašek a Jiří Ježek při charitativní jízdě na speciálním handbiku

Dokonce fronty zájemců stály před speciálními handbiky umístěnými v rámci atrakcí Lipno Sport Festu. Zájemce o změření sil a zároveň pomoc neziskovým organizacím neodradilo ani mimořádně teplé počasí. A nejen proto, že jen několik desítek metrů od nich byla k dispozici osvěžující hladina lipenské nádrže. „Zájem byl úžasný, lidi určitě lákalo zkusit, jestli zvládnou to, co známí olympionici. A výsledkem bylo 101 000 Kč pro obě neziskovky. Ne na každého se dostalo, ale v jižních Čechách budou mít ještě možnost v rámci akce Energie pro kulturu,“ dodává za Nadaci ČEZ Petr Šuleř.

Právě charitativní akce se stala neformální společenskou událostí pro řadu známých sportovců. „S Dominikem Haškem i třeba Katkou Neumannovou se znám, několikrát jsme se při různých akcích potkali a tady bylo skvělé a moc si jich vážím. Věřím, že se paralympiáda uskuteční příští rok, jak je plánováno a všechny vybrané peníze půjdou právě na přípravu,“ dodal paralympijský vítěz z Ria Arnošt Petráček.


Charitativní Oranžové kolo přivezlo přes sto tisíc dvěma jihočeských organizacím

Dokonce ještě nepatrně vyšší částku získala díky účastníkům lipenského sportovního a kulturního festivalu i druhá nezisková organizace – Hospic sv. Jana N. Neumanna Prachatice. V tomto případě peníze použije na nákup elektrokola, díky kterému se sestry domácího hospice dostanou snáz za svými klienty.


O Energy zónu Skupiny ČEZ byl velký zájem

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: O majetek v Toužimi se strhla bitva

22:54 ÚZSVM: O majetek v Toužimi se strhla bitva

ÚZSVM v Karlových Varech získal v rámci dědického řízení spoluvlastnický podíl na rodinném domu vč. …