Nadace ČEZ: Ve Skutči se přechází bezpečněji

03.05.2019 7:34

Tři přechody pro chodce se podařilo nasvítit z grantu Nadace ČEZ ve Skutči. Město nechalo osvětlit hned dva přechody na frekventované Smetanově ulici a jeden přechod v ulici ČSA.

Nadace ČEZ: Ve Skutči se přechází bezpečněji
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Východočeská Skuteč získala v grantovém řízení Oranžový přechod Nadace ČEZ částku 120 tisíc korun, kterou použila na osvětlení hned tří přechodů.

Všechny tři přechody jsou v blízkosti základní a mateřské školy – dva tzv. Oranžové přechody Nadace ČEZ se nachází na Smetanově ulici a jeden Oranžový přechod v ulici ČSA.

Díky osvětleným přechodům se zlepší viditelnost přechodů a bezpečnost chodců, zvláště pak dětí, které v těchto místech přecházejí do škol. Všechny tři přechody byly v původním stavu  nedostatečně osvětlené.

Města a obce mají možnost bezpečnost na rušných komunikacích v blízkosti škol, školek a další veřejných budov ovlivnit. Od roku 2013 běží grantové řízení Oranžový přechod Nadace ČEZ. V duchu základního bezpečnostního hesla na silnicích Vidět a být viděn podporujeme česká města a obce v budování osvětlených přechodů. V místech, kde se pohybuje hodně lidí včetně malých dětí, platí toto pravidlo dvojnásob.

Věděli jste, že kvalitní osvětlení přechodu dokáže snížit počet střetů s chodci na přechodech až o 65 procent?! Mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod zaviněných řidiči bohužel stále patří nedání přednosti chodci na vyznačeném přechodu. Ohroženi na přechodech bývají zejména senioři a děti.  Podle čísel BESIPu bylo v roce 2017 během dopravních nehod usmrceno 101, těžce zraněno 519 a lehce zraněno 489 chodců. Úmrtnost dětí coby chodců naštěstí meziročně klesá,  přesto je stále třeba mít se na tzv. zebře na pozoru.

V loňském roce pomohla nadace s osvětlením 20 přechodů za 2,2 mil. korun, celkem bylo po celé republice podpořeno už 133 projektů v hodnotě 20,5 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Dospívající dívce v dětském domově upírali její práva

14:12 Veřejný ochránce práv: Dospívající dívce v dětském domově upírali její práva

Na ombudsmanku se obrátila sedmnáctiletá dívka, která byla umístěna do dětského domova. Podle svých …