Nadace KB Jistota pomůže provozovateli chráněného bydlení pro autisty

29. 9. 2013 19:05

Nadace Komerční banky Jistota finančně podpořila společnost Vítej, o.p.s., poskytující chráněné bydlení pro dospělé autisty a odlehčovací služby pro rodiny autistů. Částka 50 000 Kč bude sloužit k nákupu vybavení sociálně terapeutické dílny pro dospělé autisty.

Nadace KB Jistota pomůže provozovateli chráněného bydlení pro autisty
Foto: Archiv
Popisek: Komerční banka - logo
reklama

Společnost Vítej, o.p.s. otevřela v roce 2006 jako první v České republice specializované chráněné bydlení pro autistické osoby. Zároveň s ním začaly být poskytovány i odlehčovací služby pro rodiny autistů. V roce 2010 se podařilo za přispění Evropské unie zakoupit a zrekonstruovat objekt, ve kterém jsou od roku 2011 služby pro autisty zajišťovány. Nové prostory v Hřebči umožňují nejen zvýšit kapacitu obou služeb, ale i zlepšit životní standard klientů.

„Sociálně terapeutická dílna nám umožňuje posilovat a rozvíjet dovednosti autistických osob a pomoci tak i k jejich částečné integraci. Proto jsme se rozhodli zakoupit pekárnu na výrobu chleba a drobného pečiva, neboť rutinní a neustále se opakující činnosti jsou pro autistické osoby obzvláště vhodné. Věříme, že vhodný výcvik autistům usnadní život ve světě, kterému díky svému postižení nerozumí, ale musí v něm žít,“ vysvětlila Jitka Klasová, ředitelka Vítej, o.p.s.

Nadace Komerční banky Jistota patří mezi desítku největších firemních nadací v České republice. Za posledních 10 let rozdělila mezi potřebné částku přesahující 50 mil. korun. Detailní přehled poskytnutých darů i přehled dárců zveřejnila Nadace ve výroční zprávě a na svých internetových stránkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Děkujeme! Dobrovolníci sv. Anně věnovali přes šest a půl tisíce roušek

10:41 FNUSA: Děkujeme! Dobrovolníci sv. Anně věnovali přes šest a půl tisíce roušek

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně děkuje všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do šití roušek pro…