Nadace SYNOT předala dva miliony zdravotnictví a sociálním službám regionu

27.01.2018 12:34

Nadace SYNOT znovu nadělovala. Tentokrát si dva miliony korun rozdělila oblast zdravotní a sociální, a to díky oblíbenému grantovému programu. V uherskohradišťském Klubu kultury se sešli zástupci 160 organizací i jednotlivci, kteří si zde vyzvedli darovací smlouvy.

Nadace SYNOT předala dva miliony zdravotnictví a sociálním službám regionu
Foto: Nadace Synot
Popisek: Nadace Synot, logo.
reklama

„O zdravotní a sociální grant je již od doby jeho vzniku vysoký zájem. Do sídla nadace přicházejí každým rokem stovky žádostí o finanční podporu. Stále se na nás obracejí noví a noví žadatelé z Valašska i Slovácka, kteří své žádosti v mnoha případech posílali na poslední chvíli. Proto jsme jim tentokrát prodloužili termín pro zpracování a odevzdání grantových žádostí. Podpořeni byli téměř všichni žadatelé, kteří splnili podmínky Nadace SYNOT,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, Ivo Valenta.

K nejčastěji obdarovaným subjektům patří nemocnice, zdravotnická, sociální a rehabilitační zařízení, dále domovy pro seniory, ústavy a speciální školy. Nechybí mezi nimi ani mentálně či fyzicky handicapované děti a dospělí.

Ani tentokrát nescházelo udělení speciální ceny Nadace SYNOT. Její laureátkou tentokrát byla paní Milena Marečková, která celý svůj dosavadní život zasvětila pomoci druhým. Již třicet let pracuje v Domově pro osoby se zdravotním postižením Velehrad, kde je v současné době vedoucí.

„Velmi si vážím ceny, kterou jsem dnes získala, stejně, jako práce, kterou vykonává Nadace SYNOT pro všechny, kteří její pomoc potřebují,“ uvedla laureátka.

Slavnostní večer svými vystoupeními zpestřil například Mužský pěvecký sbor Slavkovjané, duo Vojodeyl a taneční klub Rokaso.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontejnery na odpad musí splňovat technické parametry

22:10 ČOI: Kontejnery na odpad musí splňovat technické parametry

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly kontejnerů na recyklované sklo a pojízdné popelnice. In…