Náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj jednala v OSN o „Habitatu III“ i o „Evropském Habitatu“

04.08.2015 11:55 | Zprávy

V říjnu příštího roku se bude konat Třetí celosvětová konference OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst v Ekvádoru. Minulý týden se konalo jednání členů Byra Přípravného výboru pro tuto akci, kterého se zúčastnila Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci.

Náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj jednala v OSN o „Habitatu III“ i o „Evropském Habitatu“
Foto: mmr.cz
Popisek: Olga Letáčková, právnička a náměstkyně ministra pro místní rozvoj, dříve ředitelka Úseku řízení kohezní politiky

Česká i Slovenská republika na těchto jednáních zastupují tzv. východoevropskou skupinu zemí OSN. Jsou součástí jedné z pěti regionálních skupin z celkem 193 členských států OSN. V rámci jednání Byra byl schválen vznik deseti skupin expertů z celého světa, kteří budou od září 2015 pečlivě připravovat návrhy a doporučení pro obsah dokumentu „Nová agenda pro města“. Tento dokument by měl být výstupem připravované konference „Habitat III“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Heřmanův Městec získal nové venkovní sportoviště

7:33 Nadace ČEZ: Heřmanův Městec získal nové venkovní sportoviště

V areálu sportovní haly v Heřmanově Městci vzniklo nové venkovní sportoviště, které nabízí moderní z…