Národní muzeum v přírodě: Vánoce na Veselém Kopci

25.11.2019 20:27

Tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci aneb Hoj, ty Štědrý večere bude v Muzeu v přírodě Vysočina na Veselém Kopci u Hlinska zahájena v sobotu 30. listopadu.

Národní muzeum v přírodě: Vánoce na Veselém Kopci
Foto: NMVP
Popisek: Advent na Veselém kopci

Návštěva největšího muzea v přírodě v Čechách vám tentokrát přiblíží atmosféru Štědrého večera tak, jak jej prožívali lidé na vesnici v období od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Dozvíte se například, jaká je historie strojení vánočního stromečku, jak se vyvíjely ozdoby nebo co nesmělo chybět na štědrovečerním stole. Ale také, zda a případně jaké vánoční dárky mohly děti v minulosti dostat.

Každý den trvání výstavy budou pozvaní lidoví výrobci předvádět zhotovování vánočních předmětů: ozdob a hraček z přírodnin, korálkových ozdob, malování skleněných ozdob, perníku tlačeného do forem, pečení zvykoslovného pečiva a dalších. Výstavu o víkendech zpestří bohatý kulturní program.

V sobotu 30. 11. potěší koledy v podání dechového kvintetu Mrákotínka z Mrákotína; v neděli 1. 12. můžete na Veselém Kopci potkat mikulášský průvod, pro malé návštěvníky budou dokonce připraveny dárečky a koledy k tomu zahraje opět dechový kvintet Mrákotínka; 7. 12. potěší koledy zahrané a zazpívané Radovankou z Jiřic a také staročeská zabíjačka v Hospodě Na vejměnku.

Výstavu zakončí v neděli 8. 12. Předvánoční jarmark, kterého se zúčastní vybraní řemeslníci z celé České republiky. Jarmark budou provázet koledy v podání Pouličníků z Tábora. Vánoční výstava na Veselém Kopci bude otevřena do 8. 12. denně (i v pondělí 2. 12.) od 9 do 16 hodin. Přijďte si užít poklidnou atmosféru staročeských Vánoc, kterou na Veselém Kopci naleznete.

Podrobnosti k výstavě ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Zaslat.cz posiluje před vánoční sezónou integrací 5500 výdejních míst Balíkovny

17:56 Česká pošta: Zaslat.cz posiluje před vánoční sezónou integrací 5500 výdejních míst Balíkovny

Platforma Zaslat.cz integrací Balíkovny rozšiřuje svou síť o dalších téměř 6000 výdejních míst, a po…