Národní muzeum v přírodě: Vánoce na Veselém Kopci

25.11.2019 20:27 | Zprávy

Tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci aneb Hoj, ty Štědrý večere bude v Muzeu v přírodě Vysočina na Veselém Kopci u Hlinska zahájena v sobotu 30. listopadu.

Národní muzeum v přírodě: Vánoce na Veselém Kopci
Foto: NMVP
Popisek: Advent na Veselém kopci

Návštěva největšího muzea v přírodě v Čechách vám tentokrát přiblíží atmosféru Štědrého večera tak, jak jej prožívali lidé na vesnici v období od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Dozvíte se například, jaká je historie strojení vánočního stromečku, jak se vyvíjely ozdoby nebo co nesmělo chybět na štědrovečerním stole. Ale také, zda a případně jaké vánoční dárky mohly děti v minulosti dostat.

Každý den trvání výstavy budou pozvaní lidoví výrobci předvádět zhotovování vánočních předmětů: ozdob a hraček z přírodnin, korálkových ozdob, malování skleněných ozdob, perníku tlačeného do forem, pečení zvykoslovného pečiva a dalších. Výstavu o víkendech zpestří bohatý kulturní program.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Frézař Češka nejlepším českým mladým profesionálem na EuroSkills

16:08 Hospodářská komora: Frézař Češka nejlepším českým mladým profesionálem na EuroSkills

Nejlepším národním výkonem se prezentoval Martin Češka, který se v soutěži CNC frézařů umístil na 11…