Národní památkový ústav: Natáčení filmové pohádky Stará bambitka 2 v Jindřichově Hradci

16.04.2021 9:15

Státní hrad a zámek patří k oblíbeným lokacím filmových štábů. Natáčení pokračování divácky oblíbené pohádky Tajemství staré bambitky se bude kromě jiných míst konat také v prostorách jindřichohradeckého zámku.

Národní památkový ústav:  Natáčení filmové pohádky Stará bambitka 2 v Jindřichově Hradci
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Tajemství staré bambitky je jednou z nejúspěšnějších českých pohádek posledních let. Téměř přesně po deseti letech vzniká její volné pokračování, které bude na rozdíl od prvního filmu směřovat do kin. Režisér Ivo Macharáček začal natáčet 8. dubna a premiéra Tajemství staré bambitky 2 je plánována na 9. prosince 2021.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16197 lidí

V pohádce Tajemství staré bambitky 2 se vrací tým z původního úspěšného příběhu. Režisér Ivo Macharáček, scenárista Evžen Gogela, a také většina hereckého obsazení. Svou roli si zopakují Ondřej Vetchý jako Karaba, Tomáš Klus a Kamila Janovičová jako Jakub a Anička, tentokráte už v královských rolích, a Miroslav Vladyka s Jiřím Lábusem v postavách zlotřilých rádců Ference a Lorence. Znovu uvidíme i Petra Štěpánka jako kuchaře Frita nebo generála Otmara Brancuzského.

Nové postavy vytvářejí Veronika Khek Kubařová jako královna Julie, Valentýna Bečková, která si zahraje malou princeznu Johanku, Markéta Plánková se objeví jako Juliina komorná Hermína. Novou posilou je také Václav Noid Bárta, který si nejen zahraje podkoního Václava, ale postará se také o hudbu a písničky. Ty už jsou hotové a natočené.

Natáčení v Jindřichově bude probíhat do 18. května a zámek bude proto veřejnosti zcela uzavřen. Dalším krásným českým zámkem, kde film částečně vznikne, je Mníšek pod Brdy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Zámek Kynžvart získal ocenění za přívětivost k hendikepovaným

13:51 NPÚ: Zámek Kynžvart získal ocenění za přívětivost k hendikepovaným

Jednou z velice pozitivních zpráv letošního jara je, že státní zámek Kynžvart získal cenu Adolfa Hey…