Národní památkový ústav: Oslavte Medvědí Vánoce na zámku v Českém Krumově

23.12.2022 13:45 | Tisková zpráva

Medvědi v příkopě českokrumlovského zámku budou slavit vánoční svátky spolu s dětmi i dospělými, kteří jim tradičně 24. prosince přinášejí nadílku.

Národní památkový ústav: Oslavte Medvědí Vánoce na zámku v Českém Krumově
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Vánoční atmosféru umocní společné zpívání koled na zámeckém nádvoří za hudebního doprovodu souboru Kapka nebo troubení granátníků z ochozu zámecké věže. Medvědí oslavy začnou od 10:00, slavnostní troubení granátníků od 11:30.

Medvědí oslavy se na zámku konají již po desetiletí 24. prosince. „Slavení Vánoc s medvědy bylo původně zamýšleno jako pomoc rodičům s nedočkavými dětmi, které celý den čekají, co dostanou pod stromeček. Během let se na vánoční oslavy s medvědy začali těšit malí i velcí návštěvníci zámku. V roce 1997 navštívilo medvědy na zámku o Štědrém dnu rekordních 600 osob,“ vysvětluje medvědář Jan Černý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Zpřísnění trestů za týrání zvířat

Jsem pro zpřísnění trestů, ALE nemyslíte, že hlavní problém je v tom, že soudy přísné tresty neudělují? A vůbec, že policie týrání neřeší příliš intenzivně, a taky, že má malé pravomoci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MD: Se slovinským velvyslancem o nákladní železnici i přímém leteckém spojení

16:08 MD: Se slovinským velvyslancem o nákladní železnici i přímém leteckém spojení

Ministr s velvyslancem hovořili zejména o významu slovinského přístavu Koper pro český export a imp…