Národní technické muzeum se těší na nové přírůstky do sbírek

14.09.2016 13:56 | Zprávy

Zajímavé přírůstky do sbírky domácích spotřebičů a elektrotechniky získalo v uplynulých letech Národní technické muzeum v Praze během recyklačních víkendů, které už tradičně pořádá ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN. Ten letošní se uskuteční 16.–18. září.

Národní technické muzeum se těší na nové přírůstky do sbírek
Foto: wikipedia
Popisek: Národní technické muzeum.

Návštěvníci muzea mohou v těchto dnech přinést staré elektrospotřebiče, jako např. mixéry, vysavače, fény, chladničky, pračky, vrtačky apod., předat je ELEKTROWINU k recyklaci a získat za to slevu na vstupném* a dárkem. Zároveň na ně čekají hlavolamy, recyklokvíz, soutěž Co do expozice nepatří nebo střelba indiánskými foukačkami na terč. Spotřebiče ale nejdřív projdou rukama kurátorů sbírek, kteří si z nich vyberou ty nejhodnotnější.

„Už během prvního recyklačního víkendu v roce 2014 jsme takto získali 18 spotřebičů, které jsme vybrali ze stovky přinesených,“ vzpomíná kurátorka expozice Technika v domácnosti Lucie Střechová. Část mohou návštěvníci vidět v této expozici, část je zatím umístěna v depozitáři.

Vysavače ze 70. let

Podle Střechové nejde ani tak o hledání unikátů jako spíš o doplnění jednotlivých řad, které dosud nebyly kompletní. Mezi nejzajímavější z pohledu odborníků patřily například vysavače ze 70. let 20. století.

Po odborném vytřídění následovalo několik nezbytných úkonů jako důkladné vyčištění včetně konzervace pohonných ústrojí či odstranění koroze. V případě vysavačů šlo i o vyprání prachových vaků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

20:14 Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala…