Německá cestovní kancelář GTI Travel ukončila svou činnost

04.06.2013 15:30

Podle našich informací včera večer obdržely české cestovní agentury sdělení německé cestovní kanceláře GTI Travel GmbH z Düsseldorfu, že cestovní kancelář ukončuje prodej zájezdů. Nyní se svými prodejci nekomunikuje. Z internetových nabídek byly zájezdy této CK již staženy.

Německá cestovní kancelář GTI Travel ukončila svou činnost
Foto: Archiv
Popisek: Děti u moře, ilustrační foto

Důvodem úpadku byly, podle našich informací, rozsáhlé dluhy u zahraničních partnerů. Krach této cestovní kanceláře, která v Německu patřila mezi velké touroperátory, postihne celkově desetitisíce lidí. Letecká společnost Sky Airlines zrušila jejich lety. Jedná se o zásadní problém pro polskou dceřinnou společnost GTI Travel Poland.

V České republice prodávaly zájezdy pořádané cestovní kanceláří GTI Travel agentury specializované na prodej zájezdů od německých cestovních kanceláří. Tento úpadek se pravděpodobně dotkne několika českých klientů, kteří se nacházejí v zahraničí. Odhaduje se, že koupenou dovolenou od této CK má až 1500 českých turistů.

Cestovní kancelář je údajně pojištěna proti úpadku u pojišťovny HanseMerkur Reiseversicherung AG über tour VERS na částku 150 mil. EUR. Prodejci již řeší situaci s pojišťovnou a informují své klienty, kteří měli odlétat v nejbližších dnech. S úpadkem zahraničního touroperátora nejsou na českém trhu zkušenosti. Postup pojistného plnění pro dotčené klienty by však měl být podobný jako při krachu české CK. Zákazníci, kteří mají koupený zájezd od této CK, by se měli ohledně dalšího postupu obrátit na svého prodejce, u kterého zájezd zakoupili.

Cestovní kancelář GTI, celým názvem German Travel International, byla založena v roce 1994 v německém Düsseldorfu, kde sídlí. GTI se specializuje na zájezdy do Turecka, Bulharska, Egypta a Tuniska, dále pak na Baleárské, Kanárské a řecké ostrovy a na Kypr. Na webových stránkách http://www.gtitravel.de/ zatím není pro veřejnost zveřejněna žádná informace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Ředitelem FN u svaté Anny v Brně je Vlastimil Vajdák

18:35 Ministerstvo zdravotnictví: Ředitelem FN u svaté Anny v Brně je Vlastimil Vajdák

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval na pozici ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brn…