Německá cestovní kancelář GTI Travel ukončila svou činnost

04.06.2013 15:30

Podle našich informací včera večer obdržely české cestovní agentury sdělení německé cestovní kanceláře GTI Travel GmbH z Düsseldorfu, že cestovní kancelář ukončuje prodej zájezdů. Nyní se svými prodejci nekomunikuje. Z internetových nabídek byly zájezdy této CK již staženy.

Německá cestovní kancelář GTI Travel ukončila svou činnost
Foto: Archiv
Popisek: Děti u moře, ilustrační foto

Důvodem úpadku byly, podle našich informací, rozsáhlé dluhy u zahraničních partnerů. Krach této cestovní kanceláře, která v Německu patřila mezi velké touroperátory, postihne celkově desetitisíce lidí. Letecká společnost Sky Airlines zrušila jejich lety. Jedná se o zásadní problém pro polskou dceřinnou společnost GTI Travel Poland.

V České republice prodávaly zájezdy pořádané cestovní kanceláří GTI Travel agentury specializované na prodej zájezdů od německých cestovních kanceláří. Tento úpadek se pravděpodobně dotkne několika českých klientů, kteří se nacházejí v zahraničí. Odhaduje se, že koupenou dovolenou od této CK má až 1500 českých turistů.

Cestovní kancelář je údajně pojištěna proti úpadku u pojišťovny HanseMerkur Reiseversicherung AG über tour VERS na částku 150 mil. EUR. Prodejci již řeší situaci s pojišťovnou a informují své klienty, kteří měli odlétat v nejbližších dnech. S úpadkem zahraničního touroperátora nejsou na českém trhu zkušenosti. Postup pojistného plnění pro dotčené klienty by však měl být podobný jako při krachu české CK. Zákazníci, kteří mají koupený zájezd od této CK, by se měli ohledně dalšího postupu obrátit na svého prodejce, u kterého zájezd zakoupili.

Cestovní kancelář GTI, celým názvem German Travel International, byla založena v roce 1994 v německém Düsseldorfu, kde sídlí. GTI se specializuje na zájezdy do Turecka, Bulharska, Egypta a Tuniska, dále pak na Baleárské, Kanárské a řecké ostrovy a na Kypr. Na webových stránkách http://www.gtitravel.de/ zatím není pro veřejnost zveřejněna žádná informace.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ceny ESG historicky poprvé uděleny v České republice

9:46 Ceny ESG historicky poprvé uděleny v České republice

Nadační fond společenské odpovědnosti FONTE VITAE na podporu vzdělávacích a vědeckých projektů v obl…