Nemocnice České Budějovice: Očkovací centrum a odběrové centrum ukončují svůj provoz na výstavišti

22.02.2022 7:34 | Tisková zpráva

Očkovací i odběrové centrum, která na Výstavišti České Budějovice zřídil Jihočeský kraj a provozovala Nemocnice České Budějovice, a.s., splnila své poslání. Poslední zájemci využijí jejich služby v pátek 25. února 2022.

Nemocnice České Budějovice: Očkovací centrum a odběrové centrum ukončují svůj provoz na výstavišti
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice

Očkovací centrum (OČKO) na českobudějovickém výstavišti po obnovení svého provozu 18. listopadu 2021 zajišťovalo očkování 12 hodin denně 7 dní v týdnu s denní kapacitou přes 1 500 očkovaných osob. 

Anketa

Pokud bude Petr Pavel opravdu kandidovat na prezidenta,...

hlasovalo: 18339 lidí
Rekordního počtu očkovaných dosáhli pracovníci OČKA dne 6. prosince 2021, kdy od 7 do 22 hodin aplikovali 1 845 dávek vakcín. V posledních týdnech zájem o očkování významně poklesl. Od konce listopadu 2021 tak zdravotníci českobudějovického OČKA aplikovali celkem 61 tisíc vakcín. Celkový počet vakcinací od začátku ledna 2021 narostl na 260 tisíc a českobudějovické OČKO si upevnilo pozici 5. nejvýkonnějšího očkovacího centra v zemi. 

„Na jeho cˇinnosti se kromeˇ pracovni´ku° Nemocnice Cˇeske´ Budeˇjovice, a.s. podi´lela rˇada dalsˇi´ch osob. Jim vsˇem patrˇi´ velke´ podeˇkova´ni´ za obeˇtavou sluzˇbu ve prospeˇch Jihocˇechu°,“ uvedl genera´lni´ rˇeditel Nemocnice Cˇeske´ Budeˇjovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Sˇnorek, Ph.D.

V březnu 2022 bude ve vybrané dny v provozu pro zájemce objednané přes centrální rezervační systém opět dočasné miniOCˇKO v ambulanci´ch v prˇi´zemi´ pavilonu I (budova by´vale´ interny) Nemocnice Cˇeske´ Budeˇjovice, a.s., kde budou především dokoncˇeny aplikace druhy´ch da´vek u osob ocˇkovany´ch na vy´stavisˇti prvni´ da´vkou 25. února. Parkova´ni´ vozidel bude mozˇne´ za standardni´ch podmi´nek na hlavni´m parkovisˇti nemocnice nebo v area´lu nemocnice na mi´stech k tomu urcˇeny´ch. 

Rovněž vysokokapacitní odběrové centrum v pavilonu T2 českobudějovického výstaviště splnilo zcela účel, za kterým bylo 13. ledna 2022 zprovozněno. V tomto novém odběrovém centru byly prováděny odběry vzorků slin pro následné vyšetření PCR a jeho vysokou kapacitou se Jihočeský kraj připravoval na možný nápor na testování v souvislosti s nakažlivější variantou koronaviru omikron. Odběrové centrum bylo v provozu 6 dní v týdnu a po celou dobu svého provozu nabízelo zájemcům o testování termín na následující den. Za dobu jeho fungování zde bylo provedeno 15 tisíc odběrů, přičemž rekordní byl pátek 28. ledna 2022 s počtem 901 odběrů při šestihodinové provozní době. 

„Byli jsme připraveni na dvojnásobný počet odběrů, respektive na dvanáctihodinový režim. Jsme však opravdu rádi, že epidemická situace nakonec takto dramaticky neeskalovala. Poděkování patří všem zaměstnancům českobudějovické nemocnice, ale i pracovníkům Krajského úřadu Jihočeského kraje, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje či studentům Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické, kteří se na chodu tohoto velkokapacitního odběrového centra podíleli. Díky výborné dopravní dostupnosti a parkovacím kapacitám českobudějovického výstaviště se chod odběrového centra navíc obešel bez jakýchkoliv dopravních komplikací,“ uzavírá hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba.

Od 28. února 2022 najdou objednaní zájemci o PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění odběrové místo Nemocnice České Budějovice opět v zadní části jejího hlavního parkoviště ve dvou červených stavebních buňkách. Obnovený provoz tohoto původního odběrového místa bude zajištěn v rozsahu odpovídajícímu poptávce, respektive platným pravidlům pro testování. Provozní doba bude z počátku ve všední dny od 14 do 18 hodin a standardně bude aktualizována na webu MZ ČR testovani.uzis.cz, kde je kromě přehledu všech odběrových míst v Českých Budějovicích rovněž odkaz na rezervační systém. Ten je přístupný i z hlavní webové stránky Nemocnice České Budějovice, a.s. www.nemcb.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Budete jen automat na podpisy?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že podepisujete zákony, se kterými máte zároveň problém, a který hodnotíte jako protiústavní? Myslel jsem, že by člověk měl schvalovat věci - i v osobním životě, s kterými souhlasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Odhalování drogové trestné činnosti

10:32 Vězeňská služba: Odhalování drogové trestné činnosti

Ve středu, 8. března 2023, zrealizovala Vězeňská služba ČR – Věznice Příbram v úzké spolupráci s Úze…