Nemocnice Havlíčkův Brod: Nový neuromonitor je bezpečnejší

25.09.2019 8:24 | Zprávy

Brodští chirurgové mají k dispozici nový, modernější neuromonitor pro hlídání hlasivek při operacích štítné žlázy. Přístroj v hodnotě 654 tisíc korun nemocnice získala prostřednictvím projektu IROP.

Nemocnice Havlíčkův Brod: Nový neuromonitor je bezpečnejší
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod

Chirurgické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod zavedlo používání neuromonitoru při operacích štítné žlázy v roce 2010 jako první nemocnice na Vysočině. Přístroj hlídá během operace nervy, kontroluje celistvost nervu a jeho funkčnost. „Ročně podstoupí operační výkon na štítné žláze zhruba 200 pacientů. Přístroj používáme při všech operacích,“ řekl primář oddělení chirurgie MUDr. Jiří Drápela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM hledá nového vlastníka pro Národní dům na Vinohradech

22:08 ÚZSVM hledá nového vlastníka pro Národní dům na Vinohradech

ÚZSVM vyhlásil výběrové řízení s elektronickou aukcí na prodej Národního domu na Vinohradech.