Nemocnice Na Homolce: Reakce na článek v deníku Právo

6. 8. 2018 15:31

Vážení, považujeme za nutné reagovat na článek v deníku Právo a dnes zveřejněný na serveru Novinky.cz – Homolka o žádné slevy od dodavatelů nestála.

Nemocnice Na Homolce: Reakce na článek v deníku Právo
Foto: homolka.info
Popisek: Nemocnice na Homolce
reklama

Formulace, že „nemocnice přes Holte ještě v červnu sjednávala obchody“, pochází z úst paní redaktorky. Stejná formulace je uvedena už v předchozím článku – z pátku 3. 8. 2018. Tato formulace je zavádějící.

Zaprvé dceřiná společnost, přes kterou nemocnice dříve obchodovala, se jmenuje Holte Medical. Holte je název druhé bývalé dceřiné společnosti, která vedla v nemocnici účetnictví a která je v likvidaci už od 1. 8. 2016. Za druhé výraz „sjednávala obchody“ je vágní a umožňuje různé interpretace.

Nemocnice je instituce a dokladem obchodů instituce jsou objednávky a faktury. A jak vyplývá z vyjádření, které jsme zaslali paní redaktorce už 2. 8. 2018, žádné objednávky zdravotnického materiálu směrem ke společnosti Holte Medical po 31. 3. 2018 nejsou v účetnictví nemocnice zaevidovány.

Pokud jde o samotné „sjednávání“ nákupů pro nemocnici, které nedělá instituce, ale konkrétní lidé, nemá současný ředitel nemocnice Josef Vymazal možnost zjistit, kdo kdy s kým a o čem měl údajně vyjednávat, a nemá žádný důkaz o tom, že by se jednání o obchodech nemocnice účastnil někdo jiný než zaměstnanci nemocnice nebo že by se případným takovým jednáním někdo dopustil nějakého přestupku. Tím spíše, že v té době ještě nebyl ve funkci ředitele.

Článek najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP:  Praha zkoumá publikum „kultury online“

19:33 MHMP: Praha zkoumá publikum „kultury online“

Hlavní město Praha ve spolupráci s katedrou produkce DAMU provádí formou dotazníkového šetření průzk…