Nemocnice Pardubického kraje hledá dobové fotografie a historické materiály

25.09.2018 13:30 | Zprávy

Společnost Nemocnice Pardubického kraje by se ráda obrátila na veřejnost s prosbou o poskytnutí dobových fotografií, které by ilustrovaly, jak se jednotlivé nemocnice, které jsou součástí společnosti, proměňovaly v průběhu minulého století. Zájem máme o fotografie všech pěti stěžejních zařízení, tedy Pardubické, Chrudimské, Litomyšlské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnice. Fotografie by se měly stát součástí připravované publikace Nemocnice v průběhu století.

Nemocnice Pardubického kraje hledá dobové fotografie a historické materiály
Foto: nempk.cz
Popisek: Krajská nemocnice Pardubice

Nemocnice byly v Pardubickém kraji spojeny pod jednu značku teprve nedávno, přesto historie jednotlivých institucí sahá hluboko do minulosti. Zdraví navíc vždycky patřilo mezi společensky velmi živě diskutovaná témata, a tak můžeme říci, že zdi nemocničních zařízení s nadsázkou psaly dějiny. Jak nemocnice prožívaly exponované osmičkové roky? Jak se během minulých sto let proměnily? Existují nevyprávěné příběhy, zajímavé fotografie nebo prostě jen momentky, které nám o samotných nemocnicích nebo zdravotnickém personálu řeknou něco, co ještě nevíme? To jsou jen některé z otázek, které si klademe a s nimiž se obracíme k veřejnosti.

Prostřednictvím této výzvy bychom chtěli poprosit o zapůjčení fotografií, dokumentů a příběhů spojených s jednotlivými nemocnicemi. Získané materiály budou v publikaci řádně označené autorem toho kterého dokumentu. Všichni, kteří dají k dispozici vhodné materiály spojené s historií jednotlivých zařízení NPK, budou navíc zařazeni do slosování o tři vouchery na nákup v nemocničních lékárnách NPK, každý ve výši 500 Kč.

Materiály prosím zasílejte do 7. října 2018. Všechny musí být označené jménem autora a v případě zaslání poštou i zpáteční adresou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: 532 853 176 MWh elektřiny už vyrobila Jaderná elektrárna Dukovany

14:04 ČEZ: 532 853 176 MWh elektřiny už vyrobila Jaderná elektrárna Dukovany

Číslo týdne