Nemocnice Pelhřimov: Tým domácí paliativní péče pomáhá pacientům v terénu

12.11.2019 18:05

Pacientům na Pelhřimovsku je od letošního března poskytována specializovaná paliativní péče v domácím prostředí. Aktuálně ji pro desítky pacientů zajišťuje tým Nemocnice Pelhřimov, který je pro každého pacienta dostupný 24 hodin denně.

Nemocnice Pelhřimov: Tým domácí paliativní péče pomáhá pacientům v terénu
Foto: ikrajvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Pelhřimov
reklama

Multidisciplinární tým složený z lékařů, všeobecných sester, psychologa a zdravotně sociálního pracovníka dochází za pacienty domů a umožňuje ve spolupráci s rodinou, aby nemocný mohl důstojně a bezbolestně strávit poslední dny, týdny a měsíce v prostředí, kde se cítí dobře a bezpečně.

"Paliativní péče je komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovaná péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu. Jejím cílem je komplexní léčba/řešení/tišení bolesti a dalších příznaků nemoci, včetně psychických, sociálních a spirituálních obtíží, které mohou pacienta a jeho blízké trápit," řekla koordinátorka paliativní péče v Nemocnici Pelhřimov Mgr. Markéta Fuchsová.

Na projekt paliativní péče získala Nemocnice Pelhřimov finanční podporu z Kraje Vysočina, Nadačního fondu AVAST, EU a ze státního rozpočtu MZ ČR. Dotace MZ ČR je součástí projektu "Podpora paliativní péče - zvýšení dostupnosti domácí specializované paliativní péče". Nemocnice zajišťuje nejen paliativní péči v domácím prostředí, ale má k dispozici i konziliární paliativní tým pro pacienty hospitalizované v nemocnici. Jednou týdně je pak otevřena Paliativní ambulance, která se nachází v pavilonu onkologie.

Aktuálně je domácí paliativní péče poskytována dvaceti až dvaceti pěti pacientům. Služba je určena pro pacienty z okresu Pelhřimov. "Podstatou je trvalá dostupnost sestry a lékaře 24 hodin, 7 dní v týdnu, přičemž je vše hrazeno zdravotními pojišťovnami. Pacient ani rodina proto nic nehradí. Součástí služby je i možnost zapůjčení elektrických polohovacích lůžek, přístroje k ulehčení dýchání a jiných kompenzačních pomůcek" doplnila Markéta Fuchsová.

Více informací také na našich webových stránkách ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

10:39 DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od 21. června 2021 od cca 4:30 začne s opravou tramvajové trati v…