Nemocnice Písek: Nemocnice musí spolupracovat s terénními lékaři

02.02.2018 21:00

Nemocnice musejí v budoucnu více spolupracovat s terénními lékaři, a to jak s praktiky, tak s ambulantními specialisty. Shodli se na tom ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch a ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Nemocnice Písek: Nemocnice musí spolupracovat s terénními lékaři
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice
reklama

Ministr zdravotnictví dnes přijel do písecké nemocnice, která byla vloni oceněna jako nejlepší tuzemská nemocnice, hovořit s vedením tohoto krajského zdravotnického zařízení o aktuálních otázkách našeho zdravotnictví. Návštěvy se zúčastnila také hejtmanka Mgr. I. Stráská a MUDr. Z. Roithová, předsedkyně představenstva JN, a.s.

„Shodli jsme se na tom, že spolupráce nemocnic a terénních lékařů se musí rozvinout například u lékařské pohotovostní služby. Obecně dnes na pohotovosti mnoho lékařů sloužit nechce. A pak je potřeba prohloubit spolupráci ambulantních specialistů ze soukromé sféry na službách v lůžkových odděleních nemocnic. Otázka se otevřela již v odbornosti gynekologů,“ řekl Jiří Holan.

S ministrem dále ředitel písecké nemocnice hovořil o elektronizaci medicíny nebo o nerovnoměrném rozmístění nemocnic po celé ČR. „Pan ministr od nás dostal knihu Nemocnice Písek - nemocnice s historií, knihu Jsou tu s námi, tričko pro Pochod za zdravé chlapy, na který jsme ho také pozvali, a dále zákusky z nemocniční cukrárny,“ doplnil ředitel Holan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 258 000

10:06 ČEZ číslo týdne: 258 000

258 000 domácností mělo loni elektřinu díky výrobě z vodních elektráren Vltavské kaskády.