Nemocnice Písek: Nemocnice musí spolupracovat s terénními lékaři

02.02.2018 21:00

Nemocnice musejí v budoucnu více spolupracovat s terénními lékaři, a to jak s praktiky, tak s ambulantními specialisty. Shodli se na tom ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch a ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Nemocnice Písek: Nemocnice musí spolupracovat s terénními lékaři
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice

Ministr zdravotnictví dnes přijel do písecké nemocnice, která byla vloni oceněna jako nejlepší tuzemská nemocnice, hovořit s vedením tohoto krajského zdravotnického zařízení o aktuálních otázkách našeho zdravotnictví. Návštěvy se zúčastnila také hejtmanka Mgr. I. Stráská a MUDr. Z. Roithová, předsedkyně představenstva JN, a.s.

„Shodli jsme se na tom, že spolupráce nemocnic a terénních lékařů se musí rozvinout například u lékařské pohotovostní služby. Obecně dnes na pohotovosti mnoho lékařů sloužit nechce. A pak je potřeba prohloubit spolupráci ambulantních specialistů ze soukromé sféry na službách v lůžkových odděleních nemocnic. Otázka se otevřela již v odbornosti gynekologů,“ řekl Jiří Holan.

S ministrem dále ředitel písecké nemocnice hovořil o elektronizaci medicíny nebo o nerovnoměrném rozmístění nemocnic po celé ČR. „Pan ministr od nás dostal knihu Nemocnice Písek - nemocnice s historií, knihu Jsou tu s námi, tričko pro Pochod za zdravé chlapy, na který jsme ho také pozvali, a dále zákusky z nemocniční cukrárny,“ doplnil ředitel Holan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SUZ MV: Integrační centra oslavila 10 let existence konferencí na Letné

20:13 SUZ MV: Integrační centra oslavila 10 let existence konferencí na Letné

Integrační centra, která dnes tvoří komplexní síť zastoupenou ve všech krajích České republiky, pomá…