Nemocnice Písek zmodernizuje vybavení za dvaaosmdesát milionů korun

31.01.2017 21:10

Nové moderní přístrojové vybavení za téměř 82 milionů korun pořídí v letošním roce Nemocnice Písek, a. s., do několika svých oddělení. Díky dotaci z Evropské unie přesahující částku 69 milionů korun a financím Jihočeského kraje jakožto zřizovatele nemocnice nakoupí například operační stoly, ultrazvuky a diagnostická zařízení.

Nemocnice Písek zmodernizuje vybavení za dvaaosmdesát milionů korun
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice

„Konkrétně koupíme čtyři operační stoly pro operační sály, skiaskopickou stěnu pro radiologické oddělení, čtyři ultrazvuky nebo řadu diagnostických přístrojů pro laboratoře. Jedná se celkem o 73 přístrojů pro 11 oddělení,“ upřesnil ředitel písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA.

Nemocnice v současné době připravuje výběrové řízení na dodávku přístrojů, které významně zkvalitní úroveň poskytované péče. Jejich vlastní dodání očekává ve druhé polovině letošního roku.

Nejen na nákup nových přístrojů získala písecká nemocnice v uplynulých měsících dotaci. Další finance z Evropské unie se jí podařilo získat díky Operačnímu programu Životní prostředí na revitalizaci zeleně ve svém areálu na projekt Revitalizace zeleně arboreta nemocnice. „Více než 1,2 milionu korun z evropských fondů pomůže vysadit novou zeleň, pokácet nevhodné stromy nebo ořezat a svázat korunu nynějších stromů. Celkové náklady na projekt, který řeší více než 400 stromů a jehož realizace začne letos v únoru, odhadujeme na 2,5 milionu korun,“ řekl Jiří Holan.

Další dotace, tentokrát z Ministerstva zdravotnictví České republiky, poslouží na mzdy začínajících lékařů. „V rámci dotačního programu zaměřeného na specializační vzdělávání rezidentů se nám podařilo získat zhruba 1,4 milionu korun. Budeme ji čerpat letos a během příštího roku,“ doplnil Holan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Černé sáčkové čaje – povzbudí, neuškodí, neoslní

10:58 dTest: Černé sáčkové čaje – povzbudí, neuškodí, neoslní

Řada lidí začíná den šálkem černého čaje, přičemž většinou sáhnou spíše po rychlém řešení v podobě č…