Nemocnice Svitavy: Prodejní výstava podpoří nákup nového vybavení

16.02.2018 7:34

Nejen v galerii je možné spatřit umělecká díla. V prostorách Svitavské nemocnice mohou až do konce března její návštěvníci i pacienti narazit na tvorbu mladých umělců z uskupení Follow The Art.

Nemocnice Svitavy: Prodejní výstava podpoří nákup nového vybavení
Foto: ekotopsvitavy.cz
Popisek: Nemocnice ve Svitavách

Tým výtvarníků, kteří společně prezentují svoji tvorbu již dva roky, tvoří Jan Diviš, Michal Fryč, Kristýna Hnízdilová, Klára Němcová, Zuzana Snítilová a Pavel Štosek. Jejich cílem je získání prostředků z prodejní výstavy, která byla do nemocnice přesunuta ze svitavského multifunkčního centra Fabrika. Spolupráce umělců se Svitavskou nemocnicí začala během léčby jednoho z nich: „S panem Štoskem jsme se seznámili během jeho léčby. Při hovoru se mi zmínil, že v rámci své umělecké tvorby by rádi podporovali i nějaké dobročinné projekty, proto nás společně napadlo spojení výstavy obrazů a naší nemocnice, které může být prospěšné pro obě strany,“ doplnil Pavel Kunčák, náměstek léčebné péče ve Svitavské nemocnici.

Část výtěžku z prodeje obrazů věnují výtvarníci Nadačnímu fondu Valentina Oswalda Ottendorfera, který přispívá na pořízení nového vybavení Svitavské nemocnice. Zbytek využijí na uskutečnění svých nových projektů: „Aktuálně pracujeme na projektu Iceland, jehož cílem je navázat spolupráci s galerií v Reykjavíku, kde bychom rádi představili naši tvorbu a uspořádali charitativní výstavu na podporu Nadačního fondu Valentina Oswalda Ottendorfera,“ upřesnil Pavel Štosek.

Obrazy od Follow The Art jsou vystaveny ve veřejných prostorách v budovách Svitavské nemocnice. Zakoupením některého z obrazů vystavených ve Svitavské nemocnici získá jejich nový majitel nejen jedinečné umělecké dílo, ale podpoří i nákup nového vybavení pro vybraná oddělení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

22:25 Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

Na webu ČSSZ byla zveřejněna Zpráva o činnosti České správy sociálního zabezpečení za rok 2020.