Nemocnice Znojmo: Zhodnocení čtrnáctleté přeshraniční spolupráce s dolnorakouskými kolegy

26.11.2022 21:23 | Tisková zpráva

V Nemocnici Znojmo se sešli představitelé dolnorakouského zdravotnictví, aby zhodnotili dosavadní přeshraniční spolupráci s Nemocnicí Znojmo, která funguje již od roku 2008.

Nemocnice Znojmo: Zhodnocení čtrnáctleté přeshraniční spolupráce s dolnorakouskými kolegy
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Na jednání se zhodnotila dosavadní spolupráce a projednával se její další rozvoj. Jednání se kromě zástupců znojemské nemocnice zúčastnil také hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. „Jihomoravský kraj a jeho největší krajská Nemocnice Znojmo jsou strategickými partnery pro přeshraniční spolupráci s Rakouskem. Vedení JMK tuto přeshraniční spolupráci považuje jako jednu ze svých priorit a plně tuto aktivitu znojemské nemocnice podporuje,” sdělil na úvod jednání Jan Grolich, hejtman JMK.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17415 lidí

Ředitel Nemocnice Znojmo shrnul dosavadní spolupráci s dolnorakouskou nemocnicí v Melku, kde se podařilo ve spolupráci se znojemskými odborníky vybudovat Centrum pro léčbu endometriózy. Tím se pacientky v Dolním Rakousko dostávají rychleji k diagnostice a léčbě tohoto onemocnění, které postihuje především ženy v reprodukčním věku. „Byly diskutovány možné postupy v léčbě endometriózy, např. využití léčebného konopí a rozšíření přeshraniční spolupráce v oblasti paliativní péče,“ informoval Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Další možná spolupráce je v oblasti vzdělávání zdravotnických pracovníků.

Spolupráce s Nemocnicí Znojmo trvá už 14 let a v současné době je to jediná nemocnice, se kterou na jižní Moravě spolupracujeme, proto si vážíme zájmu v ní pokračovat. Na dnešní schůzce jsme prodiskutovali konkrétní témata možného rozšíření, řekla Judith Kramer, zástupkyně Initiative Healthacross za dolnorakouskou stranu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Ministr Kupka ve čtvrtek navštíví dopravní stavby v Jihočeském kraji

13:30 Ministerstvo dopravy: Ministr Kupka ve čtvrtek navštíví dopravní stavby v Jihočeském kraji

Ve čtvrtek 2. února navštíví ministr dopravy Martin Kupka dopravní stavby v Jihočeském kraji.