Nemocnice Znojmo spouští testování pro samoplátce metodou PCR

27.04.2020 20:29

Od 28. dubna spouští Nemocnice Znojmo testování pro samoplátce na COVID-19 metodou PCR. Toto vyšetření je vyžadována např. u pendlerů.

Nemocnice Znojmo spouští testování pro samoplátce metodou PCR
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Současně se mění provoz odběrového místa, a to pouze na pracovní dny. V Jihomoravském kraji toto vyšetření pro samoplátce jiné zařízení neprovádí.

Vedení nemocnice se po dohodě se svým zřizovatelem, Jihomoravském krajem, rozhodlo vyjít vstříc občanům Znojemska a začne od zítřejšího dne provádět testování pro samoplátce na COVD-19 metodou PCR. „S ohledem na polohu naší nemocnice a podmínky, které byly nastaveny pro pendlery jsme se snažili najít způsob, jak vyhovět a zajistit tuto službu občanům, pro které je možné se nechat otestovat nejblíže v Kroměříži“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Na vyšetření je nutné se objednat stejně jako na rychlotesty (RAPIT-TEST) na čísle 608 963 053 (v pracovní den od 7:00-17:00). Vyšetření metodou PCR bude probíhat ve všední dny od 7:00-17:00 v odběrovém stanu před nemocnicí, kam pacienti/samoplátci přijedou vlastním vozem a nechají se otestovat ze staženého okénka, tzv. drive-in. Vyšetření pro samoplátce stojí 2.900 korun (vč. DPH). Částka bude hrazena pouze přes bankovní terminál, tedy kartou. Odběrové místo pro rychlotesty bude fungovat ve všední dny od 16:00-17:00 hod po předchozím objednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Upozornění k tiskopisům 2021

22:33 Finanční správa: Upozornění k tiskopisům 2021

V souvislosti s novelou zákona o dani z přidané hodnoty účinnou od 1. 10. 2021 (zákon č. 355/2021 Sb…