Nemocnice Znojmo zahájila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa

30.01.2021 21:38

Znojemská nemocnice dnes spustila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa. V rámci testovacího provozu budou odladěny veškeré logistické nesrovnalosti tak, aby místo bylo připraveno k očkování obyvatel, jehož spuštění bude závislé na dodávce očkovací látky.

Nemocnice Znojmo zahájila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Zřizovatelem očkovacího místa je Jihomoravský kraj, Nemocnice Znojmo je provozovatel, zajišťuje tedy samotné očkování. Město Znojmo je partnerem, bez kterého by očkovací místo jen stěží vzniklo za rekordní 3 dny.

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25519 lidí

Minulý pátek bylo zástupci radnice města Znojma a zástupci Nemocnice Znojmo teprve odsouhlaseno zřízení velkokapacitního očkovacího místa ve sportovní hale na Dvořákově ulici ve Znojmě.  Dnes už byli v rámci testovacího provozu naočkováni první zájemci z řad zdravotníků a budou očkování do konce tohoto týdne. „Je až neuvěřitelné, za jak krátkou dobu se mým kolegům podařilo v úzké spolupráci se zástupci města vytvořit ze sportovní haly očkovací místo. Svědčí to o jejich profesionalitě a odhodlání. Testovací provoz má doladit případné nesrovnalosti v očkovacím procesu tak, aby v době zahájení plného provozu očkování obyvatel bylo vše připravené a bezproblémové,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Radost z odvedené práce neskrývá ani starosta Znojma Jakub Malačka: „Spolupráce všech je naprosto perfektní, o čemž svědčí výsledek – zprovozněné očkovací centrum v rámci pár dnů. Děkuji všem partnerům, kolegům i zaměstnancům z úřadu a Správy nemovitostí města Znojma za jejich nasazení.“

Provoz centra zajišťují pracovníci nemocnice, příslušníci Hasičského záchranného sboru a Policie ČR, studenti zdravotní školy, dobrovolníci a praktičtí lékaři, většinou z řad bývalých zaměstnanců nemocnice. Velkokapacitní očkovací místo s průchodností 500 osob za den bude tedy v avizovaném termínu připraveno pro ostrý provoz, který bude spuštěn v závislosti na dodávce očkovací látky. Již nyní se mohou senioři 80+ registrovat na očkovací místo ve Znojmě. Nicméně volné termíny pro očkování budou zadány nemocnicí v okamžiku, kdy obdrží vakcíny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní pozemkový úřad vynaložil loni 2,965 miliardy na pozemkové úpravy

8:24 Státní pozemkový úřad vynaložil loni 2,965 miliardy na pozemkové úpravy

Státní pozemkový úřad (SPÚ) vynaložil v roce 2021 na pozemkové úpravy finanční prostředky v celkové …