Nemocnice Znojmo zahájila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa

30.01.2021 21:38

Znojemská nemocnice dnes spustila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa. V rámci testovacího provozu budou odladěny veškeré logistické nesrovnalosti tak, aby místo bylo připraveno k očkování obyvatel, jehož spuštění bude závislé na dodávce očkovací látky.

Nemocnice Znojmo zahájila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo
reklama

Zřizovatelem očkovacího místa je Jihomoravský kraj, Nemocnice Znojmo je provozovatel, zajišťuje tedy samotné očkování. Město Znojmo je partnerem, bez kterého by očkovací místo jen stěží vzniklo za rekordní 3 dny.

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25467 lidí

Minulý pátek bylo zástupci radnice města Znojma a zástupci Nemocnice Znojmo teprve odsouhlaseno zřízení velkokapacitního očkovacího místa ve sportovní hale na Dvořákově ulici ve Znojmě.  Dnes už byli v rámci testovacího provozu naočkováni první zájemci z řad zdravotníků a budou očkování do konce tohoto týdne. „Je až neuvěřitelné, za jak krátkou dobu se mým kolegům podařilo v úzké spolupráci se zástupci města vytvořit ze sportovní haly očkovací místo. Svědčí to o jejich profesionalitě a odhodlání. Testovací provoz má doladit případné nesrovnalosti v očkovacím procesu tak, aby v době zahájení plného provozu očkování obyvatel bylo vše připravené a bezproblémové,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Radost z odvedené práce neskrývá ani starosta Znojma Jakub Malačka: „Spolupráce všech je naprosto perfektní, o čemž svědčí výsledek – zprovozněné očkovací centrum v rámci pár dnů. Děkuji všem partnerům, kolegům i zaměstnancům z úřadu a Správy nemovitostí města Znojma za jejich nasazení.“

Provoz centra zajišťují pracovníci nemocnice, příslušníci Hasičského záchranného sboru a Policie ČR, studenti zdravotní školy, dobrovolníci a praktičtí lékaři, většinou z řad bývalých zaměstnanců nemocnice. Velkokapacitní očkovací místo s průchodností 500 osob za den bude tedy v avizovaném termínu připraveno pro ostrý provoz, který bude spuštěn v závislosti na dodávce očkovací látky. Již nyní se mohou senioři 80+ registrovat na očkovací místo ve Znojmě. Nicméně volné termíny pro očkování budou zadány nemocnicí v okamžiku, kdy obdrží vakcíny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: I v době pandemie prokázala ČOI diskriminaci spotřebitele

7:34 Česká obchodní inspekce: I v době pandemie prokázala ČOI diskriminaci spotřebitele

Česká obchodní inspekce v 1. čtvrtletí 2021 kontrolovala, zda nedochází ze strany obchodníků k někte…