Nezávislé hodnocení odboru interního auditu dopadlo na výbornou, NKÚ získal certifikát

11.06.2015 17:31

Prezident Českého institutu interních auditorů Tomáš Pivoňka za přítomnosti předsedy kontrolního výboru Poslanecké sněmovny Vladimíra Koníčka dnes předal prezidentovi NKÚ Miloslavu Kalovi certifikát dokládající nezávislé hodnocení interního auditu NKÚ.

Nezávislé hodnocení odboru interního auditu dopadlo na výbornou, NKÚ získal certifikát
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

Komise složená ze členů kontrolního výboru a nezávislých expertů z Českého institutu interních auditorů na přelomu roku zkontrolovala a ohodnotila činnost odboru interního auditu NKÚ. Nezávislý audit dopadl na výbornou – hodnocení prověřilo ve více než 30 standardech úroveň kvality práce odboru interního auditu. Ten získal ve všech standardech nejlepší hodnocení.

Komise zkontrolovala například nezávislost a objektivitu, odbornost či zásady a postupy uplatňované při provádění interního auditu. „Výsledky jsou skutečně výborné a nám nezbývá než pogratulovat odboru interního auditu ke skvělé práci,“ uvedl Pivoňka. „Výsledky auditu nás těší a věříme, že podobných výsledků dosáhneme i v budoucnu,“ řekl prezident NKÚ Miloslav Kala.

Kontrolu inicioval sám odbor interního auditu. „Jsme moc rádi, že externí audit dopadl takto dobře. Je to výsledek soustavné a důsledné práce a zároveň i závazek nadále udržovat všechny vykonávané činnosti na vysoké úrovni,“ uvedla ředitelka odboru interního auditu Ladislava Slancová.

Odbor plánuje znovu projít nezávislým externím hodnocením za pět let. Právě po uplynutí této doby by se podle standardů pro profesní praxi interního auditu Mezinárodního institutu interních auditorů mělo hodnocení opakovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

7:34 Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ro…