Nová okružní křižovatka na Hladnově už slouží motoristům

30.10.2015 20:20 | Zprávy

Přestavba průsečné křižovatky ulic Michálkovické, Hladnovské a Keltičkovy na okružní křižovatku dospěla k závěru. Slavnostní otevření nového kruhového objezdu na území městského obvodu Slezská Ostrava se uskutečnilo 30. října. Přestavba křižovatky ležící na trase autobusových a trolejbusových linek městské hromadné dopravy začala v červenci tohoto roku.

Nová okružní křižovatka na Hladnově už slouží motoristům
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Nová okružní křižovatka na Hladnově už slouží motoristům.

Investorem stavby bylo statutární město Ostrava a Správa silnic Moravskoslezského kraje, zhotovitelem firma STRABAG. Náklady na stavbu se vyšplhaly na 26 milionů korun. Město ze svého rozpočtu vynaložilo částku 16,7 milionu korun, krajská investice představovala 10 milionů korun.

"Vybudováním kruhového objezdu se odstranila rizikovost frekventované křižovatky, doprava je nyní plynulejší a klidnější. Moravskoslezský kraj do opravy silnice, přeložky inženýrských sítí a úprav zeleně investoval ze svého rozpočtu téměř deset milionů korun, přípravu celé stavby zajistila Správa silnic Moravskoslezského kraje," řekl Josef Babka, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…