Nová průmyslová zóna Nad Barborou – vyslyší vláda požadavky podnikatelů na Ostravsku?

21.07.2015 17:10 | Zprávy

Vytvoření příznivějších podmínek pro podnikání v Moravskoslezském kraji, zvýhodnění kraje v dotačních systémech a operačních programech, vyřešení sanace a revitalizace starých, ekologicky zatížených území či dřívější odchod horníků do důchodu – tak zní apel regionální Tripartity i jejího člena - Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje na zítřejší výjezdní zasedání Vlády ČR na Ostravsku.

Nová průmyslová zóna Nad Barborou – vyslyší vláda požadavky podnikatelů na Ostravsku?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Ostravu

„Podnikání v Moravskoslezském kraji by jistě prospělo například zavedení speciálních proexportních opatření pro místní firmy či třeba podpora podnikatelských inkubátorů, které poskytnou firmám prostor zdarma,” přibližuje požadavky Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje její předseda Jan Březina, který je zároveň i místopředsedou regionální „malé“ Tripartity. Kromě podpory podnikatelů však místní komora apeluje na vládu i například v oblasti urychlené přípravy a financování strategické průmyslové zóny Nad Barborou na Karvinsku. Tomuto bodu se bude vláda na zítřejším jednání věnovat. 

Dalším bodem programu výjezdního zasedání vlády, na který místní komora upozorňuje, je pak i návrh novely zákona o důchodovém pojištění a zákon o organizaci a provádění sociálního zabezpečení. „Připojili jsme se k apelu na zavedení dřívějšího odchodu do důchodů pro horníky. Velice bychom však přivítali i zavedení rekvalifikačních a vzdělávacích programů pro propuštěné horníky a pracovníky navázaných firem či zavedení motivačního systému pro další vzdělávání horníků,“ dodává Březina. 

Okruhy požadavků regionální Tripartity Moravskoslezského kraje:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…