Nový web Památníku národního písemnictví

24.11.2016 20:04

Na doméně pamatniknarodnihopisemnictvi.cz byl spuštěn nový web instituce. V novém designu a přehledně může návštěvník získat všechny informace o službách, které PNP nabízí. Nová webová stránka usnadní teoretikům a historikům v oblasti literatury a výtvarného umění orientaci ve fondech a sbírce PNP ; nabízí odkazy na Průvodce po fondech Literárního archivu PNP, databázi Badatelna.eu, elektronický katalog knihovny PNP, průvodce po fondech uměleckých sbírek PNP, soupisy sbírkových předmětů a řadu dalších nástrojů.

Nový web Památníku národního písemnictví
Foto: prague.eu
Popisek: Památník národního písemnictví
reklama

Široké veřejnosti předkládá přehled aktuálních výstav, literárních pořadů a akcií. Školám představuje nabídku programů, která může doplnit hodiny českého jazyka a literatury. Součástí je projekt v oblasti popularizace literatury a muzejnictví – spuštění portálu literarnimuzea.cz (ZDE).

Cílem nového portálu je soustředit a zpřístupňovat informace o literárních muzeích, domech či památnících spisovatelů v České republice. Portál bude průběžně aktualizován. Metodické centrum pro knižní kulturu a literární muzea při Památníku národního písemnictví bude ve spolupráci s dalšími institucemi poskytovat strukturované informace o místech, osobnostech a rovněž o aktuálním dění na poli literární paměti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Z rizikového přechodu na Střelničné bude konečně bezpečné místo pro chodce

7:29 MHMP: Z rizikového přechodu na Střelničné bude konečně bezpečné místo pro chodce

Nové opatření zvýší bezpečnost přechodu pro chodce u tramvajové zastávky Ládví. Jeho zkrácením přes …