Novým předsedou Gremiální rady IPR je Petr Hlaváček

04.03.2017 8:16

V pátek 3. března zasedal nezávislý poradní orgán Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR), Gremiální rada. Zvolen byl nový předseda Rady, někdejší ředitel IPR Petr Hlaváček. Experti z řad architektů, kunsthistoriků a dalších též jednali o výběru místa pro nový pavilon Slovanské epopeje.

Novým předsedou Gremiální rady IPR je Petr Hlaváček
Foto: iprpraha.cz
Popisek: IPR Praha - logo

„Petr Hlaváček je uznávaná kapacita v oboru. Je schopen srozumitelně formulovat vizi, jakým městem se má Praha v příštích desetiletích stávat. Osobně si cením i jeho schopnosti přivádět ke společné řeči lidi odlišných názorů a postojů,“ říká ředitel IPR Praha Ondřej Boháč. „Rád bych také poděkoval za výbornou spolupráci Martinu Rajnišovi, jehož Hlaváček ve funkci nahradí.“

„Jako předseda bych rád znovu probudil činnost Gremiální rady jako orgánu, který řediteli IPR Praha radí v jednotlivých složitých otázkách, kterými se v této funkci potýká,“ říká Petr Hlaváček. „Každý z členů Rady je silná osobnost, ale panuje mezi nimi určitá diverzita a názorová různost. Myslím, že právě z toho můžeme těžit – doporučení, které Rada formuluje, pak mohou být široce konsenzuálním názorem.“

Gremiální rada je nezávislým poradním orgánem IPR Praha. Aktuálně v ní zasedá celkem deset členů. V sedmi případech jde o externí experty, mezi nimiž nechybí renomovaný architekt Josef Pleskot, historik architektury Rostislav Švácha či předsedkyně Klubu Za starou Prahu Kateřina Bečková. Řadu odborníků pak doplňuje Petr Hlaváček, ředitel Sekce plánování města Roman Koucký a ředitelka Sekce detailu města Pavla Melková. Jejich společným úkolem je posuzovat stanoviska k významným projektům, projednávat odborné oponentury k rozhodnutím městských částí a veřejné správy hlavního města Prahy a podávat podněty pro opatření, vhodná k rozvoji města.

Ing. arch. Petr Hlaváček (55) je architekt a vysokoškolský pedagog. Vystudoval Fakultu architektury ČVUT, kde od roku 1990 působí jako pedagog. V roce 2010 se stal proděkanem pro rozvoj. Roku 1993 působil jako hostující profesor na University of Michigan College of Architecture. Od února 2015 do září 2016 působil jako ředitel IPR Praha. Poté se vrátil k působení ve vlastní architektonické kanceláři Headhand architekti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ASZ ČR: Mezinárodní konference - zástupci rodinných farem mají výhrady k postoji zemí V4

15:04 ASZ ČR: Mezinárodní konference - zástupci rodinných farem mají výhrady k postoji zemí V4

Snižování byrokracie, zachování generační kontinuity v obhospodařování farem, zacílení přímých plate…