O chatové poradenství Pražské linky důvěry je stále zájem

02.10.2015 8:31 | Zprávy

Před třemi lety rozšířila Pražská linka důvěry Centra sociálních služeb Praha CSSP své služby o poskytování krizové pomoci a poradenství prostřednictvím chatu na adrese www.chat-pomoc.cz. Služba se tak stala nedílnou součástí nabídky pomoci a podpory pro osoby, které se ocitly v náročné životní situaci – krizi.

O chatové poradenství Pražské linky důvěry je stále zájem
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

„Chat je na Pražské lince důvěry klientům k dispozici již více než 3 roky bez přerušení, a to 42 hodin týdně. Celkový počet online kontaktů za tu dobu již překročil 5000. Mnozí klienti se přitom na pracoviště obracejí opakovaně, ať již formou chatu, nebo následně i telefonu.  Počet letošních kontaktů je už nyní v září vyšší než za celý rok 2013,“ říká ředitel CSSP Mgr. Tomáš Ján, MBA.

„Klienti oceňují zejména bezbariérovost a anonymitu kontaktu. Nemusejí se nikam objednávat a docházet, odpadají také časté obavy a ostych v souvislosti s osobním setkáním s odborníkem. Mnohdy je tak pracovník na chatu prvním, kterému se svěří se svým problémem. Je-li třeba, tak můžeme klienty vedle poskytnutí podpory, poradenství či krizové intervence také nasměrovat na další specializovaná pracoviště“, upřesňuje Mgr. Jitka Gryga Medřická, vedoucí Pražské linky důvěry CSSP. Dodává, že vzhledem k poměrně velkému zájmu o tuto službu a k její časové náročnosti se bohužel stává, že se na mnoho klientů v průběhu omezené provozní doby nedostane. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A jaký význam ta schůze kvůli sjezdu má?

Co na něm asi změní? Podle mě je to zbytečná ztráta čau stejně jako celá ta hysterie kolem. Proč se nevěnujete něčemu pro lidi podstatnějšímu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Tržby v?kultuře v roce 2024 dosáhly 320 miliard

20:14 ČSÚ: Tržby v?kultuře v roce 2024 dosáhly 320 miliard

Tržby za vlastní výkony v oblasti kultury v roce 2024 meziročně vzrostly o 12 % na 320 miliard korun…