OS KOVO: Korejští manažeři poprvé usedli k jednacímu stolu – kvůli stávce

01.02.2023 16:14 | Tisková zpráva

Přestože ve firmě už rok platí stávková pohotovost, k prvnímu jednání s účastí zástupců nejvyššího korejského managementu došlo teprve poté, co včera zaměstnanci podniku vstoupili do časově neomezené stávky.

OS KOVO: Korejští manažeři poprvé usedli k jednacímu stolu – kvůli stávce
Foto: oskovo.cz
Popisek: Odborový svaz Kovo - logo

Tou vyvrcholil dlouhodobý spor mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem způsobený tím, že se vedení Nexenu v průběhu více než tří let nedokázalo dohodnout se zástupci zaměstnanců na regulérní kolektivní smlouvě. Účast korejských manažerů společnosti Nexen Tire na jednání lze podle vedení Odborového svazu KOVO vnímat jako první reálný projev vůle k dohodě. Odbory však zatím důvod ke zrušení stávky nemají. 

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22672 lidí

Společné jednání s Korejci, jehož se kromě vyjednávacího týmu Základní organizace OS KOVO NEXEN TIRE účastnili také předseda Oborového svazu KOVO Roman Ďurčo a místopředseda Ing. Ivo Kužel, trvalo až do večerních hodin. 

„Výsledkem našeho jednání není žádná konkrétní dohoda. Zástupci korejské strany si poslední návrh kolektivní smlouvy nejprve museli prostudovat, přestože jej odbory předložily už před časem. Po tom, co se s materiálem seznámili, požádali o další čas na rozmyšlenou,“ řekl k výsledku včerejší chůzky předseda OS KOVO. Další kolo jendání se očekává v řádu dnů, nejdéle od konce týdne.

„To, že se v jednání začali angažovat konečně i lidé z vyššího korejského managementu, v tuto chvíli na situaci nic nemění. Výroba stále stojí, neomezená stávka pokračuje. Děje se přesně to, pro co se jednoznačná většina zaměstnanců rozhodla, a před čím odbory již dříve varovaly,“ dodává Roman Ďurčo.

„Za jednoznačně pozitivní posun mohu zatím označit jen fakt, že je to poprvé, co se zástupci zaměstnanců setkali a jednali s někým z  korejského managementu,“ naznačil rezervovaný postoj k  prvnímu kolu jednání s Korejci předseda Roman Ďurčo. „Lidé ve firmě si z dřívějších dob pamatují různé sliby, gesta, která jim ale nakonec reálně nepřinesla vůbec nic. Takže podlehnout prvnímu dojmu není namístě. O dohodě budeme mluvit až v okamžiku, kdy ji budeme mít na stole - a podepsanou oběma stranami,“ shrnul pragmatický přístup vyjednávacího týmu předseda Oborového svazu KOVO.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Vejdou se do limitu? V obcích u D35 bude ŘSD měřit hluk z dálnice

7:14 Pardubický kraj: Vejdou se do limitu? V obcích u D35 bude ŘSD měřit hluk z dálnice

V prosinci loňského roku se mohli řidiči poprvé svézt po nové dálnici D35 v téměř 15kilometrovém úse…