Obyvatelé několika obcí na Hané se mohou díky ÚZSVM těšit na brzké dobudování vodovodu

07.08.2016 9:06 | Zprávy

Olomoucké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo svazku obcí s názvem Vodovod Pomoraví dva pozemky, na nichž je plánováno dobudování vodovodu. Ten se začal stavět na začátku 90. let jako obrana proti suchu a nedostatku pitné vody. Vodovod spojuje desítky obcí na Olomoucku, Prostějovsku a Šumpersku.

Obyvatelé několika obcí na Hané se mohou díky ÚZSVM těšit na brzké dobudování vodovodu
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

ÚZSVM prodal pozemky o celkové výměře přesahující 200 m2 za 33,5 tisíce korun. Pozemky se nacházejí v katastrálním území Senice na Hané a na jednom z nich se nachází zrychlovací čerpací stanice ve vlastnictví zmíněného svazku obcí.

Období sucha a nedostatek pitné vody v 80. a 90. letech minulého století vyvolal požadavek obyvatel některých obcí na Olomoucku a Prostějovsku vybudovat vodovod, který zajistí dostatek pitné vody. Proto byl v roce 1993 založen svazek obcí Vodovod Pomoraví, který se skládá z 33 obcí v okresech Olomouc, Šumperk a Prostějov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Drony nacházejí uplatnění při ostraze věznic

20:16 Vězeňská služba: Drony nacházejí uplatnění při ostraze věznic

Věznice Pardubice hostila ukázku využití dronů při ochraně a ostraze vězeňských objektů.