Odborový svaz KOVO svolává demonstraci “NE 68“ před Úřad vlády ČR

27.03.2023 16:09 | Tisková zpráva

Ve středu 29. března ve 12:00 proběhne protest členů Odborového svazu KOVO před Úřadem vlády ČR. Protestní mítink je především vyjádřením nesouhlasu s vládním návrhem důchodové reformy a přijetím evropské emisní normy Euro 7, která bude mít na český automobilový průmysl i navazující výrobu dramatické dopady, a povede ke ztrátě tisíců pracovních míst. Demonstrace rovněž prosazuje dřívější odchody do penze pro vybrané profese, o což odbory dlouhodobě usilují.

Odborový svaz KOVO svolává demonstraci “NE 68“ před Úřad vlády ČR
Foto: oskovo.cz
Popisek: Odborový svaz Kovo - logo

„Vládou předložený návrh důchodové reformy v žádném ohledu nereflektuje reálné potřeby a možnosti občanů, je pro nás tudíž zcela nepřijatelný. Tvůrci reformy při tvorbě této legislativní úpravy zcela rezignovali na dialog s odbory, jako nejsilnějším sociálním partnerem. Současně chceme demonstrací přimět vládu k revizi přijetí evropské emisní doktríny Euro 7, protože na rozdíl od vládních činitelů si velmi dobře uvědomujeme, jak rozsáhlé negativní dopady to pro tento segment průmyslové výroby bude mít, včetně ztráty tisíců pracovních míst a mnohde také omezení či dokonce uzavření výrobních provozů,“ okomentoval záměry demonstrujících předseda Odborového svazu KOVO Bc. Roman Ďurčo.

Anketa

Má Marian Jurečka vaši důvěru?

1%
97%
hlasovalo: 31088 lidí

„Předpokládám, že se demonstrace před Strakovou akademií zúčastní několik tisíc členů našeho svazu, našich podporovatelů a příznivců i členů odborových svazů, začleněných pod Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS). Podpořit nás přijde také řada členů opozice napříč politickým spektrem. Počítáme také s masivní účastí odborářů ze Škodovky Mladá Boleslav,“ dodává Ďurčo.

Demonstrace “NE 68“ - časový plán a trajektorie průvodu demonstrantů

Účastníci protestu vyjdou ve středu 29. března v 11:00 z horního parkoviště na Letné – odkud sejdou na Nábřeží Edvarda Beneše a budou pokračovat před sídlo vlády v Strakově akademii. Tam přesně ve 12:00 začne hlavní část demonstrace, včetně vystoupení zástupců Odborového svazu KOVO a pozvaných hostů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Získání jednodušším způsobem další specializaci pro sestry

16:44 Ministerstvo zdravotnictví: Získání jednodušším způsobem další specializaci pro sestry

Ministerstvo zdravotnictví vydalo metodické doporučení pro započítání některých částí dříve absolvov…